| anonim_4396 a întrebat:

TPU. am si eu o intrebare, am proape 14 ani si. cand ma duc undeva si vad baieti ca mine sau mai mari, mi-e asa. teama de ei, nici nu-i cunosc si mi-e teama asa. eu vreau sa ma duc prin parc, sa-mi gasesc si o priet ena si cand vad baieti mai mari ca mine, nu mai vreau sa ma duc :/ si da, sunt timid, dar timiditatea fata de fete a scazut, nu stiu de ce mi-e asa teama de baieti mai mari ca mine, aici ma gandesc ca nu au ce sa-mi faca, nu le fac nimic asa ca nu au nici-o treaba cu mine. dar cand ajung acolo, nu mai vreau sa merg. imi e ca rad de mine, ca fac misto, ca sar la bataie. am stat 1 an doar la pc, poate din cauza asta, adica la ce ma refer? pai, timp de aproape 1 an de zile, am stat la pc, n-am mai iesit din casa asa des, doar de 2-3 ori pe saptamana. si de cateva zile am inceput sa ies, imi e teama asa. de lume :/ ce-ar trebui sa fac in cazul asta? funda celui mai bun raspuns, am nevoie de un raspuns mai argumentat. mersi frumos.

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Iesi cat mai mult afara si nu lasa o amarata de frica sa-ti strice viata, buna dispoziție, discuțiile cu ceilalți etc. Nimeni nu-ti face nimic! In capul tau este ideea ca s-ar lua de tine... Suntem oameni inca, mai avem pana devenim animale... Apoi daca nu faci nimic nimănui, nu are nimeni treaba cu tine. Mergi cu un prieten, colegi etc., daca te face sa te simți mai sigur pe tine insa aerul curat e minunat pentru corp si suflet! Ia cu tine tel. si daca sunt probleme suni acasa! Mai ai frati / surori? I-ai cu tine! Numai bine!

1 răspuns:
| Bubbleuh a răspuns:

Mai stai vreo 15 ani la Pc asa ca mine, si o sa ajungi sa nu mai vrei femei reale. 2D waifus FTW.