| Habarnuamcenumepum a întrebat:

Bună ziua TPU, ma intrebam la un film atunci cand pune resctrictia de varsta scrie sub views discretion adica ce inseamna chestia aceea?

3 răspunsuri:
| SasaSasa2000 a răspuns:

Bună ziua,
Ratings in Romania are set by the National Center of Cinematography (Romanian: Centrul Național al Cinematografiei) (CNC).

AG (audiență generală) – General audience.

AP-12 (acordul părinților pentru copiii sub 12 ani)

N-15 (nerecomandat tinerilor sub 15 ani)

IM-18 (interzis minorilor)

IM-1skullXX (interzis minorilor și proiecției cu public)

IC (interdicție de comunicare).

Sursă: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Motion_picture_content_rating_system

| SasaSasa2000 a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Am scris niște semne, și TPU la interpretat cu o față de aia.
Tu doar intra pe link, și în lista de jos, caută Romania, pa.

| Habarnuamcenumepum explică (pentru SasaSasa2000):

Deci daca un film are rating 18+ nu il poti viziona si cu acordul unui parinte?