| Katsu a întrebat:

Buna ziua tuturor, ma am o problema la pc cu placa audio. Tocmai ce mi-a formatat un prieten pc-ul si mi-am pierdut cd-ul de la driverul audio si tot caut pe net programe ba trebuie sa platesc ba fac cont si zice ca il am dar nu e asa.ma rog nu pot sa ascult nici muzica cu niciun player si am incercat multe, filmele se aud cu SMplayer, in winamp nu merge nimic, iar muzica nu imi merge deloc.jocurile se aud, muzica pe net merge dar se aude cu bazaieli si nu pot asculta muzica in winamp sau alte playere si o fi problema de la driver.so, ma ajuta cineva sa gasesc driverul de la placa audio ESS 1969 PCI AudioDrive (WDM) va rog frumos? Dau funda!
Multumesc anticipat, o zi frumoasa!

2 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Uite, există un mic progrămel care te poate ajuta.
Nu e chiar gratis, dar dacă te pricepi cât de cât o să te descurci cu un key.
Programul îl găsești aici: http://www.uniblue.com/software/driverscanner/
Baftă!:)

| Abadonna a răspuns:

Este un model destul de vechi si vad ca siteul ESS nu zice mai nimic despre drivere...
http://www.nodevice.com/driver/ES1938_ES1946__ES1969_/get30146.html
Incearca aici: deschizi pagina, dai mai jos si o sa vezi ca trebuie sa scrii un cod intr-o caseta si apoi merge sa ii dai download. Nu dai click pe butonul verde cu Download din dreapta paginii ca ala te duce la altceva.
Ok, le-ai downloadat si apoi ai o arhiva in care mai este o arhiva. I aceasta a 2 arhiva ai fisierele cu driver. Nu stiu mai multe pentru ca nu le pot instala la mine, eu avand alte chestii pe comp.
Succes.