| exa2 a întrebat:

Buna ziua tuturor si vreau sa va multumesc chiar de la inceput celor care ma vor ajuta cu cate un sfat la dilema mea.
Vreau sa-mi incep o mica afacere in domeniul croitoriei insa nu am un buget f. mare si vreau sa cumpar una sau doua masini de cusut.Nu stiu cum merg afacerile in acest domeniu si mi-e frica sa nu investesc si sa pierd si ce am.As mai avea posibilitatea sa merg sa muncesc in Italia pe perioada verii, insa am un copil de 16 ani si eu sunt doar cu el si mi-e frica sa-l las atata timp nesupravegheat mai indeaproape deoarece varsta asta e destul de dificila.Am mare nevoie de sfaturile voastre deoarece nu ma pot hotara.

1 răspuns:
| alexflor87 a răspuns:

Nu iti poti lasa copilul singur, asta e clar, mai ales in ziua de azi. Copilul are nevoie de educatie, de parinti, mai ales la cea mai critica perioada a vietii. Iar despre afacere ce sa iti zic? Pe vremea asta de criza toate se duc in jos. Mai ales daca ai si bugetul nu foarte mare...nu cred ca e o idee foarte buna sa deschizi ceva. Cum stii mai departe. Asta este parerea mea. Succes in toate happy