| anonim_4396 a întrebat:

Bunăăă. Azi eram în curtea scolii cu 2 colege cu 2 baieti din clasa a 8-a. Trecem pe lângă doamna de opțional cu care urma sa avem ora, o salutam și o luam pe o alee din curtea scolii și fix în momentul ala întreabă una dintre colege "azi mai chiulim de la opțional?" eu zic "nu știu dar iar o s-o vedem pe grasa aia cu sanii mari" (nu am zis sanii gen am zic cuvântul ala mai urat) si fix după aud din spatele meu "adica eu? Si de la mine voiați sa chiulit?" și am început sa bagam vrajeala ca nu de la ea, ca nu vorbeam de ora ei și ma întreba pe cine am făcut grasa cu sanii mari iar eu am spus ca nu de ea și nu vreau sa zic dar era logic ca de ea am zis pentru ca înainte a intrebat daca mai chiulim de la ora ei. Și ca să intelegti acum 2 zile venise o colega cu ideea de a chiuli de la ultima ora dar sa fie o ora asa mai simpla gen nu romana sau mate asa ca ajunsesem la conluciza ca azi e ok sa chiulim. Și după când mergeam spre clasa m-a chemat la directoare ca sa ii zic și ei ce am spus dar m-am prefăcut ca nu am auzit asa ca am ignorat-o și când am ajuns în clasa a venit profesoara cu doamna directoare și m-a întrebat de cine am zis, de ce voiam sa chiulim etc. Directoarea mi-a explicat frumos ca nu e ok cum am vorbit pentru ca totuși eram în incinta scolii dar mi-e ca profesoara respectiva o sa aiba pica pe mine tot anul pentru ceea ce am spus, nu imi voi cere scuze pentru ca oricum tot o sa raman cu gândul asta și oricum deja am mintit deci mda, nu vreau sa ma duc random la ea și sa îmi cer scuze după ce am mintit-o pe fața (bineînțeles ca nu m-a crezut dar mi-e de gest).

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Profesoara are ani de munca si de bune maniere ceea ce voi fetelor nu o sa aveti niciodata.
Unde este respectul?
Cu siguranta profesoara o sa te tina mine.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pt unele femei, sa li se spuna ca au sanii mari poate fi un compliment, deci poti sa speri ca nu s-a suparat si ca o sa uite. Daca nu...suporti consecintele, adica o nota mica sau ceva de genul, ca exmatriculat nu o sa fii pentru asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor Nu mai scapati de faza asta, dar unde traiesti de se face atata haos pentru atata lucru? Cand eram eu la scoala nu imi permiteam sa gandesc asa, dar respectul daca il vrea, trebuie sa ti-l predea, adica nu sa expuna tinute, apoi dupa ce atrage atentia sa faca scandal tot ea. Pacat de scoala, profesorii au pretentii despre cum sa gandeasca elevii despre persoana lor, nici nu le pasa ce invata din lectia care trebuie sa o predea. In afara profesorilor fitosi, Romania este o jungla de animale salbatice care nu sunt expuse in "presa". Exista si profesori care vorbesc foarte deschis despre bani, sex, si alte subiecte din viata personala a lor sau a elevilor.