| Hahahahaha12345 a întrebat:

Bunaaaa! Am o nelămurire, in seara asta am activat o alarma din greșeala la o casa, alarma era ceva gen cu siguranța, am tras de ea in jos și a pornit alarma, nu știam ca pornește, de frica am plecat și s-a întors prietenul meu și a închis-o! Stau cu frica, nu știu ce o sa se întâmple sau dacă o sa se întâmple ceva! Va rog frumos lămuriti-ma cei care ați mai făcut sau cărora vi s-a mai întâmplat! Era o alarma la o casa dar nu era nimeni in ea.

2 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Alarma are scopul sa previna efractia,, musafirilor nepoftiti". Si se activeaza cand vrei sa intri ilegal in spatiul locuit. Si e infractiune.
Daca te gasesti in situatia asta, si politia e alertata, asteapta-te la o vizita.
Pace

| Hahahahaha12345 explică (pentru FreddieM):

Nu e vorba de asta! A fost trasa de siguranța in jos și după a fost data înapoi in sus și alarma s-a închis! Dar nu a venit poliția la fata locului sau altcineva!