| funnygirl a întrebat:

C parere aveti despre manele? eu una le detest sunt groaznice

Răspuns Câştigător
| Marii a răspuns:

Poluare fonica! "Gusturile nu se discuta", dar cand e vorba de manele sigur se discuta, in primul rand maneaua nu este muzica, cum am mai spus, este o poluare a auzului.
@paul27: sunt mandra ca fac parte dintre cei 1% din romani care nu-si strica auzul. Cei 1% sunt baza. cool

13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Personal nu imi plac, dar sunt ascultate de foarte multe persoane mai ales la petreceri.

| User a răspuns:

"99% dintre romani asculta manele" - By BasE

Abh
| Abh a răspuns:

Nici mie nu imi plac manelele, in general le canta rromi, care nu fac altceva decat sa fure. De unde credeti ca au vilele alea impozante? Sigur nu se trezesc dimineata sa mearga la serviciu ca si omul de rand care traieste de pe azi pe maine.

| Ana a răspuns:

Eu una nu le detest, cui ii place bine cui nu la revedere, fiecare cu gusturile lui.

| Hombre a răspuns:

Toata lumea spune ca nu le place dar se asculta cel mai mult. Oare ce se canta cel mai mult prin localurile noastre, pe la nunti, botezuri, terase de vara, parcuri, circuri, balciuri, taxiuri, transport calatori, campanii electorale etc. altceva decat manele. Cei carora nu le plac numai in intimitatea de acasa scapa de aceasta agresiune.Personal nu am nici o parere intrucat minoritatea se supune majoritati.

| viatadecacatt a răspuns:

Si cum spunea o vorba"daca m-as pisa pe manele as uda toata tara!". Trist dar adevarat nici eu nu am ceva anume cu ele dar nu as asculta nici sa ma impusti.

| Farcas a răspuns:

N-am nimic cu ele.Ascult orice fel de muzica.Chiar si manele cateva melodii pentru ca unele chiar sunt frumoasehappy si nu mi-e rusine sa recunosc.Dar...gusturile nu se discutahee hee

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Daca muzica si textele ar fi compuse de ei s-ar vedea ca muncesc sa faca o melodie dar ei nu fac altceva decit sa ia muzica sa o traduca foarte putin si sa o cinte in limba romana, am vazut foarte multe melodi furate de la bulgari, turci si yugoslavi. mie nu imi plac manelele.

| funnygirl explică:

Maneaua e cea mai mare porcarie posibila

| Clauditza a răspuns:

Sunt scarboase nici nu isi au rostul uni maneleisti care is analfabeti dea dreptul mai si gresesc cuvintele si noi romani mai gresim da nici chiar asa + canta doar de bani femei si dusmani ce idioti nu ii suport (scuzati limbajul) NU ASCULTATI MANELE!

| Nita a răspuns:

http://www.youtube.com/watch?v=_dc5rBJvib8
asta e parerea mea... :))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu tine, nu vreau sa aud de manele x_x

| BorceaMattMarian a răspuns:

Maneaua pentru mine e o lalaiala laughing)
99% din romani asculta manele, eu sunt din aia 1% laughing
traiasca muzica buna
traiasca DUB-lul :X