| StrongHeart a întrebat:

Ca roman,daca pleci in strainatate sa muncesti,care este tara cea mai buna pentru noi? din toate punctele de vedere,care e cea mai primitoare,tolerabila,financiar stabila,limba vorbita,usor de gasit de munca,usor de obtinut acte?
Stiu ca fiecare are preferintele lui, dar incercati sa raspundeti obiectiv.Mai multe pareri vreau, cat mai multe!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Domeniul in care lucrez eu este obligatoriu necesar in orice civilizatie,indiferent in ce tara,fara IT nu poate exista o civilizatie in ziua de azi,personal nu sunt patriot nici unei tari,consider ca pamantul asta e destul de mare incat sa calatoresc, sa am experiente noi, de exemplu koreea de sud tehnologia robotica, japonia, china, as vrea sa asist la evolutia tehnologiei VR, iar in aceste tari se fac minuni in prezent

| relian a răspuns (pentru RAY):

Si care e domeniul al al tau obligatoriu in orice tara? laughing nu de alta dar ma facui curios.Si mai curios este ce anume lucri tu in acel domeniu, asta asa ca idee.
Se pare iti plac extraterestrii laughing ca aia ce i-ai enumerat tu cam astia is laughing plante animale, oameni arata ciudat de tot, eu asa le zic la aia extraterestrii, care vor cu disperare sa ajunga altundeva decat in tarile lor laughing asa de dezvoltati ce is laughing

| RAY a răspuns (pentru relian):

Eu vorbeam in general de IT nu de un singur domeniu https://ro.wikipedia.org/wiki/Tehnologia_informa%C8%9Biei

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Limba ar fi italiana sau spaniola mai ușoare.

| aXy99 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Voiai sa zici engleza care se vorbeste cam peste tot laughing

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru aXy99):

Da, și aia! Am uitat de ea! rolling on the floor