| sabin89 a întrebat:

Ca să îţi dai seama cât eşti de prost, trebuie să fii inteligent.
E ceva greşit în această afirmaţie?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,din contra are foarte mare dreptate,a recunoaste ca ai gresit este ceva foarte rar,trebuie sa ai un caracter si o inteligenta rar intalnit sa recunoscuti si sa asculti de cei care critica,critica altora poate insemna dezvoltarea ta personala, concentreazate mai mult pe ce spun critici tai, majoritatea se supara cand aud ca x la critica, dar e lucru mare sa le dai dreptate SABIN, se spune ca ardeleani gandesc mai incet dar asculta cu atentie

| FreddieM a răspuns:

Doar sesizarea propriei erori e un semn de inteligenta, nu mai spun ca si corectarea ei. Da, pare o afirmatie destul de adevarata.

| TristanTzara a răspuns:

E maximă care oarecum implică efectul Dunning-Kruger.