| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa plec acum in Anglia de ce am nevoie? cu autocarul. Test de covid stiu ca nu am nevoie sa fac, pasaport doar din luna august. Nino cica nu se cere la vama. Stie cineva sigur?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca turist mergi cu pasaportul, test C19 ti-l face contra cost 500 lire la aterizare. Acum vor sa inchida granitele pentru ca sant infectii in masa. Ca sa muncesti trebuie sa dai o spaga de 900 lire pentru 1 an viza sau 1400 lire pentru 3+ ani sa fi calificat intr-o meserie care vine pe gov.uk mentionata, engleza B1 si sa ai 1700 lire sa faci fata 1 luna pana primesti un salariu complet. Spaga e legalizata de legislatia britanica ca sa descurajeze imigrarea in UK

| Răzvi42 a răspuns (pentru mgtow):

De unde le scoti?

| mgtow a răspuns (pentru Răzvi42):

Pune in guvernul britanic toate detaliile

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stie site ul mae.

ai nevoie de test covid facut cu maxim 3 zile inainte si stai si in izolare 10 zile.

| Răzvi42 a răspuns (pentru suntserios):

Nu plec cu avionul, nu am nevoie de test. Ha. Intereseaza-te.

| suntserios a răspuns (pentru Răzvi42):

Nu, nu. Intereseaza te tu. Eu m-am interesat pe site ul MAE.

Citez daca ti e tie greu sa citesti.

"Începând cu data de 18 ianuarie 2021, ora 4:00 a.m. (oră locală), toți pasagerii care sosesc în Anglia din străinătate trebuie să prezinte, inclusiv la îmbarcarea în trenuri, feriboturi sau aeronave, un test cu rezultat negativ pentru infecția cu virusul SARS-CoV-2, efectuat cu maximum 3 zile anterior intrării în Anglia.