| SG1995 a întrebat:

Că tot se vorbește de legalizarea cannabisului, sunteți pro sau contra reglementării, deținerii și consumului de cannabis în cantități mici?
De ce da, de ce nu?
Dacă s-ar face referendum pe temă ați vota?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de părere că n-ar mai trebui incriminată penal deținerea de cantități mici, că e o tâmpenie, dar sunt contra comercializării libere.

7 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Sunt de acord in principiu cu detinerea si consumul in cantitati foarte mici, problema e ce facem cu adolescentii sau cu persoanele care ar putea sa intreaca masura? In principiu nu as avea nimic impotriva dar nu stiu cat se poate controla acest consum. Dar nu mi se pare nici ilegala detinerea acestui produs in cantitati mici

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Mie mi se pare greșită și deținerea / consumul.
Dar nu ar trebui trecută în sfera penală fapta asta.

| SG1995 explică (pentru Emma30555):

Problema e taman reglementarea. Dacă ar fi legi care să permită:
Poți deține 3 grame, pentru consum, dar doar dacă ai 18 ani și ești sănătos mental.

| Felys a răspuns:

Cucuta sau ricinul sunt mult mai periculoase si nimeni nu zice sa nu cresti asa ceva in curte.Ricinul este chiar planta ornamentala dar semnintele sunt otravitoare si totusi nu ii pasa nimanui

| SG1995 explică (pentru Felys):

Păi tocmai doar un prost ar consuma cucută sau ricin.

| Felys a răspuns (pentru SG1995):

Sau un sinucigas, desi nu am auzit nicidata sa se fi omorat vreunul cu buruieni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce da? Dau cu iarba sa ma tina sa dau in buzã.
De ce nu? Rãmân farã bani.