cami
| cami a întrebat:

Calatoriti cu avionul? Si. nu va e frica de buf-poc-zdronc-trosc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, Cami. Nu mi-e frica. Imi place cu avionul. Dupa ce in facultate am servit trenul Bucuresti -Baia Mare 4 ani, mi s-a cam facut lehamite. Prefer ceva scurt si elegant: avionul. De o fi sa se prabuseasca...asta e! O moarte frumoasa.

14 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu nu am calatorit niciodata, dar tare mi-ar placea. buf-poc-trosc se intampla si pe trecerea de pietoni. De fapt, mai des decat in aer.

| lia a răspuns:

Asta-i cea mai mare provocare, sa-ti invingi frica. Ai sa vezi ca dupa prima calatorie, te vei obisnui si-ti va face o deosebita placere sa alergi printre nori. happy

| Gabry a răspuns:

Da, anul trecut am zburat cu avionul pana in Grecia. Mi-a placut mult si nu m-am gandit deloc la vreun accident!
Pritenele imi spun mereu ca vai cum sa zbori cu avionul, eu nu vreau sa mor... spun si ele ce au auzit la altii! Mai sunt si cazuri, dar nu numai la avion, ci si cu masina!
Daca vei zbura cu avionul, sa nu ai frica, este foarte frumos, mai ales daca te uiti pe geamwinking

| Gregory a răspuns:

Buna! Inca nu am avut acesta placere, dar cu siguranta este frumos. Daca ai incredere in Dumnezeu nu ti se poate intampla nimic! Daca este sa mori poate sa-ti cada o caramida in cap si gata...

| bluerose a răspuns:

Pai tocmai din cauza la buf-poc-zdronc-trosc... nu calatoresc cu avionul... happy

| Sabwy a răspuns:

Eu m-am obisnuit deja... nu mai mi-e frica de fiecare data e altcumva. zbor cam de 2-3 ori pe luna (romania-los angeles) love struck

| noname_1116 a răspuns:

Bacau-anglia, germania, franta... urasc franta... buf-poc-zdrong-trosc mi-a fost frica prima oara spre germania

| goruna a răspuns:

Prima data credeam c-o sa mor, era marea experienta a vietii mele laughingla asta ma gandeam cand mi-am pus centura de siguranta. vazusem atatea filme si revedeam scenele de groaza big grin
apoi, cand ma urcam in avion, era ca si cum mergeam cu metroul, devenise obisnuinta.
am citit undeva, ca accidentele de avion se situeaza pe ultimul loc, fata de cele de tren care sunt in frunte.
daca Domnul vrea... scapi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calatoresc si, mi-e frica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ba da, dar ce-ai vrea sa fac? sa ma dau jos din mers?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana acum nu. dar mi-ar placea happy

| november4gina a răspuns:

Nu mi-e frica. intotdeauna caut pe cat poibil sa calatoresc cu companii respectabile, nu low-cost. Companiile mari au un program bine stabilit si respectat, echipajul pregatit si avioane sigure. In plus, stiu sigur ca ajung unde am dorit si nu altundeva...

| Ivo a răspuns:

Eu am calatorit si pe langa faptul ca e cel mai rapid, e si cel mai sigur mijloc de transport.si daca e sa se intample vreodata ceva macar stiu ca mor instantaneu si nu ma scot aia paralizat pe viata cum se intampla la accidentele de masina sau de tren.

| luvgreen a răspuns:

Frica? Nu... emotii... Da! Daca este ceva care sa mi ofere o placere mai mare... atunci este sa zbor...cu avionul si cu orice altceva care se poate numi aparat de zbor...Sa ne amintim cati dinte marii savanti au incercat si au esuat pentru ca in final noi sa putem calatorii zburand in cele mai sigure conditii...