| Arakiss a întrebat:

Cam cat ar trebui sa fie (aproximativ) salariul lunar pentru a putea trai decent?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu din ce aflu preturile sunt ca pe timpul lui ceausescu dar sarailiile mult mai mici, intre 2000-4000 de ron pe luna era acum 30 de ani si preturile de azi

| Catrice a răspuns:

+3000 lei.

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Partenerul sa aiba venit mai mare decat tine?

| SilentRain a răspuns:

2000 - 3000 lei

| Hammurabi a răspuns:

Un salariu mare e atunci când îți mai rămân bani la sfârșitul lunii.
Un salariu mic e atunci când îți mai rămâne multă lună la sfârșitul banilor.
Deci pe undeva pe la mijloc.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca ai de platit o chirie in Bucuresti si stai singur, vreo 3000 lei (daca imparti cu cineva mai scade vreo 500 lei).
Daca ai casa ta, te descurci si cu 1500-2000 dar fara prea multe distractii gen cluburi, restaurante, excursii dese.

| millar a răspuns:

Depinde de mai multi factori, daca esti singur sau mai ai de intretinut si pe altcineva, daca ai abonamente, daca ai rate
Cred ca undeva pe la 2000 lei e suficient