| anonim_4396 a întrebat:

Cam ce subiecte ar putea cuprinde o teza la limba romana in clasa a 10-a? Ribbon!

Răspuns Câştigător
| stayAwake a răspuns:

Caracterizare de personaj dintr-o opera studiata... ultimul punct ( eseu de vreo pagina ) happy exerseaza acasa asta ) jumate din tot punctajul are doar eseul happy

primele puncte sunt usoare : de alcatuit propozitii cu sinonimele unor cuvinte din textul dat, de scris campul lexical al unor cuvinte, etc.

| znstr a răspuns (pentru stayAwake):

Chiar azi am dat teza si mi-a picat tema+structura unei poezii studiate, de comentat titlul+ultima strofa a unei poezii la prima vedere, chestii de genul. Merci oricum!

1 răspuns: