| Thecurious a întrebat:

Cand a fost ultima data, cand ati avut nevoie de un consult medical?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acum 2 luni, urmeaza saptamana viitoare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești prea curios, și răspunsurile nu îți folosesc personal la nimic.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Ba da, imi folosesc.
Incerc sa aflu, daca planul pe care il urmez "Stai departe de medic " este util sau nu.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Te felicit. Acesta este și planul meu.
Dacă vrei să stai cât mai departe de medic, urmează dieta vegană.
Dacă nu poți 100%, măcar de 2 ori pe săptămână.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Multumesc pentru urare.
In privinta vegetarianismului, am dubii. Nu stiu, daca eliminarea definitiva a carnii, din alimentatie, e benefica organismului.
Continui sa consum carne alba, de peste.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Așa se zice. Și eu ca și dta mai mănânc și pește. Și mai și păcătuiesc la mâncare. Dar este un ideal. Prin anii 80 a fost cineva în China detașat acolo.
Cel puțin atunci medicii la ei erau rari, în China profundă acum e la fel. Nu se fereau de medici, dar nu prea îi aveau. Nu prea mâncau, că nu prea aveau ce, iar carne, puțină, că nu aveau de unde.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Din cate am citit, poporul chinez este unul dintre cele mai sanatoase din lume.
Deciziile, in ziua de azi, care privesc alimentatia trebuie luate cat mai rapid la varste cat mai fragede.
Ispitele pandesc la orice colt de strada.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Deciziile sunt indiciduale și țin de obiceiuri familiale, care se pot schimba prin educație.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nevoie as avea si acum, dar am o incredere in medici, ca ma simt mai bine!

| Sofer a răspuns:

Recent la vizita medicala care se face la locul de munca.

| SG1995 a răspuns:

Hm, acu vreo 6 luni, și în Noiembrie dacă totul evoluază ok mă mai duc, dacă nu e necesar mai de vreme.

| lilith16 a răspuns:

Cred ca anul trecut. am nevoie si acum dar nu imi plac doctorii deci prefer sa nu merg

| Thecurious explică (pentru lilith16):

Daca ai nevoie, trebuie sa te duci.