| anonim_4396 a întrebat:

Cand a fost ultima oara cand a/ti facut un compliment cuiva? De ce a/ti facut asa ceva?

27 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Bă da mult m-am scremut să îmi dau seama când laughing Eu mai mult mă axez să nu am un comportament de rahat prin care să jignesc sau umilesc pe cineva. În rest majoritatea complimentelor pe care le văd aruncate mi se par gratuite. Eu ofer complimente doar pentru trăsături de caracter și personalitate. Nu pentru nu știu ce haină sau culoare la păr sau altceva. Cel mai mult apreciez disciplina și ordinea, punctualitatea.
Presupun că acum vreo două săptămâni când un prieten a picat sala la examenul de conducere pentru un punct. I-am spus că s-a descurcat foarte bine și m-a surprins plăcut dat fiind faptul că abia se mutase în alt oraș la mama naibii și muncește în fabrică în schimburi, chestie destul de solicitantă. Cu toate astea a făcut eforturi zilnic să învețe și pentru condus.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Am spui cuiva că și dacă ai cancer,mereu o să rămâi un om frumos.
De ce am făcut asta? Pentru că vreau să ofer motivație și sprijin moral,vreau să văd entuziasm de la persoanele care sunt lângă mine, pentru că îmi pasă.Și da, pentru că un om cu suflet bun rămâne frumos, indiferent de circumstanțe.
P.S. Știu că o să critici tot ce spun, dar mai știu și că părerile vor fi mereu împărțite.

| anonim_4396 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Ce iti mai place sa exagerezi ( la fel si cu generalizarile la intrebarea aia ). Daca te/am contrazis la o singura intrebare nu inseamna ca te contrazic peste tot /mereu.

| whatevernvm a răspuns:

Lui Doub cand a intors clatitele acum o ora si una a ajuns in gunoi cand am intrat eu, am facut-o briliantaaaaaaaa

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

A facut spagatul in aer

| anonim_4396 explică (pentru whatevernvm):

Iar am depasit rahatul ala de nr de felicitari. deschide/ti telefonul

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Merg la tigara, iti scriu pe wapp

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu la asta mă refeream, la celălalt. Adu-ti aminte că te întrebasem, nu îți afirmasem. :p

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Nici acolo nu e semn de intrebare, ci tot o afirmatie.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Există număr limită de felicitări? Ne dau cu porția? =]] Gen, "nu felicitați prea mult, că strică".

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Da. 20 sau25 pe ora.

| Speed99 a răspuns:

Acum 20 de minute... cred?

"De ce ati facut asa ceva?" - a sunat de parca ma acuzi de arderea unui orfelinat. Am facut-o pentru ca am simtit-o.

| RAY a răspuns:

Ieri am facut la o fata ca e draguta dupa ce am vazut-o, chiar a fost un compliment sincer, la soramea mereu i spun complimente sincere pentru ca merita e o fata sincera, serioasa, si la nepotica mea i-am facut e o fetita uimitoare, rar asa ceva o iubesc mult

| Drimmero a răspuns:

Mereu fac complimente persoanei care merita!

De ce? Pentru ca merita/

| danay72 a răspuns:

Ma străduiesc să laud zilnic, pentru ca oamenii înfloresc când sunt lăudati, iar acest lucru ma ajuta sa ma concentrez la calitățile lor.Sa am o atitudine pozitivă față de altii. O inima veselă înseninează fața.

| GoldenZenith a răspuns:

Eu fac complimente tuturor, tot timpul. De exemplu, tie. Endo, ești. ăă thinking amuzant smug.

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

E bine asa, mai bine decat celalalt "compliment"

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing nu era un compliment ăla. Era o întrebare.

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Nu vad un (?) pe nicaieri

| syd a răspuns:

Si frumos, si destept
pentru ca pot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

.acum 1h, era așa pufos și drăgălaș, alb cu negru, dădea din codiță și se juca pe la picerele mele, nu m-a înțeles din vorbe, dar şi-a dat seama că-l apreciez când l-am mângâiat.
dă ce? nushtiu...mă simt bine când o fac, îmi place.
apăi crecă era un shih tzu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zilnic fac complimente.De ce?
Nu stiu.Imi stau pe buze, mi le coloreaza, mi le contureaza.Ba nu.Sunt inlauntul meu, in adancul fiintei mele.
Ultimul, acum o ora, casierei de la supermarket. Avea un zambet frumos.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ciudati mai sunteti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am în vocabular definiția cuvântului,, compliment". Dacă spun ceva frumos unui om despre el o fac pentru că aşa simt şi aşa consider.Iar acea vorbă o consider un adevăr, nu un compliment.Astfel că o fac rar, după cum am spus, trebuie să simt acest lucru.Nu pot să arunc pur şi simplu două vorbe frumoase în aer doar aşa să dau bine, că nu mai au nici o valoare atunci.
Cum era altă vorbă: mai răruț că-i mai drăguț!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sinceră să fiu, chiar nu-mi aduc aminte.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nici nu ma mir laughing

| WithinShadows00 a răspuns:

De foarte multa vreme. Am prins scarba de asa ceva. Am avut chiar probleme cu un prieten mai demult.

Exista si datat pe TPU. Interesante clipurile din întrebare si raspunsuri deopotrivă.

https://www.tpu.ro/......m-watch-v/