| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cand cineva iti spune ca esti prost si nu poti mai mult de atat sari imediat sa ii arati ca tu poti mai mult de atat si rezultatul tau devine unul chiar bun? Am observat ca omul prinde curaj atunci cand persoanele din jur spun lucruri injositoare despre el si el sare sa le arate ca el poate mai mult si astfel face ce altadata nici nu a indraznit sa faca, voi ce credeti? Omul poate face multe lucruri uimitoare dar de multe ori nu gaseste motive bune sa le faca?

1 răspuns:
| stefan563 a răspuns:

Da cam asa ceva unui om caruia ii pasa de parerea celorlalti despre el se ambitioneaza cand aude asa ceva.Cuiva indiferent nici nu ii pasa. Si da un om se da batut usor cand nu are o motivatie cel mai bun exemplu este o persoana care vrea sa slabeasca si peste 2 zile se lasa de dieta si sport