| anonim_4396 a întrebat:

Când credeți că ar trebui sa revenim la normal având în vedere că virusul nu o sa dispară prea curând din lume?

13 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Atunci cand toata lumea nu o se mai gandeasca la el o sa dispara-n zare.

| oglindasultanului a răspuns:

O sa dispara cand vor vrea "conducatorii".

| mastadont a răspuns:

Părerea mea e că o să revenim la normal doar când o să fim toți imunizați împotriva acestui virus, ori trecând prin boală ori vaccinându-ne.

| goguPatent a răspuns:

Care parte din 1900 oameni la ATI zilnic, 50.000 morti si peste 20.000 internati e inofensiva?

| goguPatent a răspuns:

Aaa.
Ok.
Asta e doar presupunerea ta.
Poate intr-o zi nu va fi inofensiv.

| goguPatent a răspuns:

Atat timp ca nu poti prezice viitorul e o presupunere.
Ca si eu presupun ca nu va da niciodata o masina peste mine.

| goguPatent a răspuns:

Doar ca prezentul te contrazice la una din afirmatii.
Virusul e problematic pentru multi tineri, cel putin ultima varianta.
Chiar si la copii pune probleme.

| anonim_4396 explică (pentru goguPatent):

Nu, ma contrazici tu, nu prezentul

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

Am cunoscut si eu un viteaz din asta din spatele tastaturii... ca el sanatos, ca el voinic. Dupa 2 saptamani de scuipat sange i-a trecut.

"Ignorance is bliss" ce sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand o sa avem acces in masa la ceva de genul https://www.pfizer.com/......candidate. Si cand se vor vaccina mai multi oameni.

| AdeLeu a răspuns:

Când te vei vaccina tu anti vaxxere

| AdeLeu a răspuns:

Du-teee și nu te mai întoarce

| Mtoni a răspuns:

Când spitalele vor putea face față valurilor de infectări atunci cred că trebuie să revenim la normal.