| anonim_4396 a întrebat:

Când depășești viteza și treci pe lângă un radar fix, acel radar înregistrează o fotografie? Pe fotografie se vede șoferul?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vrei sa stii daca ai iesit bine in poza?

| Utilizatortpu2019 a răspuns (pentru RAY):

Nu. Vreau sa stiu daca atunci cand trebuie sa declari politiei rutiere cui i-ai incredintat vehiculul poti spune pe altcineva in afara de cel care a condus.

| RAY a răspuns (pentru Utilizatortpu2019):

Man iti face poza la numerele de înmatriculare nu iti face selfie

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Este posibil sa fie o scurta filmare. Fotografii erau pe vremuri.
Si da, de obicei in cadrul imaginii se vede clar cine este la volan (si in dreapta), partea din fata a masinii si numarul de inmatriculare.
Camerele radar sunt foarte performante, au rezolutie+zoom foarte mare, iar pe timp de noapte filmeaza poate mai clar decat ziua. Se vede inclusiv daca ocupantii scaunelor din fata poarta centura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se vede numărul de înmatriculare