| anonim_4396 a întrebat:

Cand e cea mai frumoasa perioada a adolescentei?

13 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Atunci când te îndrăgosteşti.

| whatevernvm a răspuns:

Cand iubesti.

| Sburatorul a răspuns:

Aia in care incetezi sa mai pui intrebari stupide pe TPU la categoria gresita.

| ComatoseWine a răspuns:

16 anibig grin

| BeYourOwnMaster a răspuns:

Cand esti iubit si iubesti.

| freebiker a răspuns:

In adolescenta

| MasterYoda a răspuns:

Intre cicluri

| Hash001 a răspuns:

Cand faci putina laba.

| Analytical a răspuns:

Aia cand "zbori" vezi fluturi, simti, traiesti. si cand o depasesti nu mai sti de ce sa-ti dai capul! adolescenta e un pas important pentru viata fiecaruia, dar multi nu stiu sa-si pastreze echilibrul! multi, fac sex la 12 ani, ce fericire sa mai fie mai? te maturizezi inainte de vreme si degeaba. confundati copilaria cu adolescenta! ce intrebare penibila, de parca nu ai sti. astepti mura-n gura sa ti se zica ca "atunci cand faci sex fiind adolescent"? la varsta voastra asta e cel mai "frumos lucru si important" nu mai va sta mintea la altceva! hormonii astia, mi mila de voi. tot mai rau decade lumea asta infecta! ma rog, m-am gasit eu sa explic "valorile" unor pusti! nu voi primi altceva decat frustrai. dar totusi, eu va inteleg!

| s3byk91 a răspuns:

Intre 18-20
. mai tare 20happy

| Vampiress a răspuns:

Adolescenţa e cea mai frumoasă perioadă din viaţa noastră. Bineânţeles că fiecare perioadă din viaţa noastră are ceva bun, dar adolescenţa are ceva deosebit. Poate de aceea adolescenţa e perioada din viaţa noastră care trece cel mai repede. Anume în această perioadă ne pare că putem face orice, că nu există limită posibilităţilor. În adolescenţă ne îndrăgostim prima oară, în adolescenţă viaţa ne pare mai uşoară şi mai interesantă. Adolescenţa e perioada în care ne simţim liberi. Nu avem atâtea responsabilităţi majore. Adolescenţa e perioada iubirii, a distracţiilor, dar şi o perioadă decisivă, în care se formează scopul vieţii noastre. De ceea ce vom face şi ce vom alege în adolescenţă, depinde viaţa noastră în perioadele următoare ale vieţii. Poate adolescenţa e perioada şi a suferinţelor, pentru că în această perioadă putem fi răniţi cel mai uşor, e o per

| ggalilei a răspuns:

Cand esti octogenar!

| georiana a răspuns:

Liceeul..atunci cand legi prietenii noi, cand te indragostesti, cand totul este nou si schimbat in viata ta.