| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Cand e un vis irealizabil?

11 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cand incetezi a mai spera, ar spune unii si ar suna frumos. Nu e chiar asa. A trecut timpul si n-ai facut ceea ce trebuie, e cam gata. Nu-ti poti dori sa devii gimnast sau tenismen profesionist la 20 de ani, plecand de la zero.

| Kanyee a răspuns:

Cand nu crezi cu toata fiinta in el.

| RAY a răspuns:

Eu cred ca totul e posibil, https://www.youtube.com/watch?v=gNjUqwfhl3s

| PersonajFictiv a răspuns:

Cand visezi la un lucru ce nu e pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand realizezi ca nu poti sa-l indeplinesti.Cand materializarea lui nu tine numai de tine.Cand nu ai aptitudinile necesare sau cand iti dai seama ca a intervenit ceva ale carui consecinte nu le poti anticipa. Spre exemplu, vrei sa ajungi un violonist renumit, dar esti amuzical.Sau vrei sa ajungi la Jocurile Olimpice, dar ai un accident si esti paralizat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand nu ai tupeu, curaj si te iei dupa toti prostii atunci cand iti spun ca nu vei reusii.

Răspuns utilizator avertizat
| 2007teen a răspuns:

Depinde de raportul resurse- asteptari.
Ce vis mai exact?

| Cinevacatoatalumea explică (pentru 2007teen):

Nu m-am gandit la ceva precis. Vise ca: sa fii astronaut/presedinte sau sa vrei sa faci lucruri "marete".

| 2007teen a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Asa. Ca sa ajungi astronaut, iti trebuie un set de caracteristici, cu anumite performante. La fel si presedintele are anumite calitati, printre care si carisma. Si pe langa toata munca depusa, mai conteaza si aceea "sansa", acel noroc.