| Razvan a întrebat:

Cand esti singur in adevaratul sens al cuvantului? Cand nu ai pe nimeni langa tine sau atunci cand ti-ai pierdut credinta si speranta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind inchizi ochii...

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Esti singur atunci cand nu mai e nimeni langa tine, sau cel putin nu il vezi tu.Esti singur atunci cand nu vrei sa vezi mai departe de singuratate.Esti singur atunci cand simti ca nu mai ai niciun rost.
star

| inna a răspuns:

Esti singur atunci cand refuzi sa vezi ce ai in fata ochilor rai, refuzi sa mai crezi in tine si automat credinta nu mai ai. Speranta va fi intodeauna.

| carmi_6480 a răspuns:

Niciodata nu suntem singuri dar nu constientizam asta, dumnezeu e intotdeauna langa noi, dar uneori uitam asta.Sunt momente cand toti ne simtim asa, ca sa facem? plangem. suferim, maine vine o noua zi poate e mai buna, viate oricum merge inainte indiferent de starea noastra.

| adrykiba a răspuns:

Niciodata nu esti singur, mereu va exista cineva careia ii pasa de tine, doar ca tu crezi ca esti singur, atunci cand ai o depresie sau o nemultumire interioara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt momente in care sunt singura(la propriu) si cu toate astea nu ma apasa singuratatea, ii simt pe cei dragi alaturi de mine, insa am perioade cand sunt inconjurata de cei care ma iubesc si pe care ii iubesc si ma simt pustie...probabil inca nu am invatat sa traiesc clipa.

| teodora_3824 a răspuns:

Onutzu. Eu cred ca atunci cand ti-ai pierdut speranta si crezi ca totul este pierdut... dar nu trebuie sa fi asa. In viata trebuie sa lupti pentru oirce .nu te lasa batut si slab pentru nimeni si nimic