| raduspace10 a întrebat:

Cand iti iei un job si ai, sa zicem, 30 de zile de concediu pe an, acele 30 de zile sunt zile lucratoare sau in total? Adica, 30 zile fac 4 saptamani, ceea ce ar insemna in plus 8 zile de weekend. Asta inseamna ca de fapt ar fi 38 de zile?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E vorba de zile lucrătoare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, 38.

| mgtow a răspuns:

Nu se tine cont sambata si duminica in zilele de concediu, nici zilele de sarbatoare gen 1 decembrie

| Rd79 a răspuns:

Depinde de job. In unele structuri ale statului sunt zile calendaristice. La majoritatea joburilor sunt zile lucratoare.