| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cand ma intalnesc in viata reala cu oamenii, simt ca trebuie sa-mi intru in rolul de mincinos.Cand ma intalnesc in viata reala cu oamenii, ma comport altfel ca sa le fac pe plac oamenilor.Credeti ca este bine sa-mi schimb atitudinea cand ma intalnesc in viata reala cu oamenii?

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Toti oamenii poarta o masca in societate.

| RAY a răspuns:

Indiferent real/virtual multi din noi suntem cwrve cu o mie de fete, pe mine ma enerveaza afirmatiile gen fizicul nu conteaza, banii nu conteaza multe alte iporizi umane, eu nu ma scimb pentru nimeni nici nu ma mir ca n-am prieteni cum sa am mas mira sa am asa ceva, e bine sa te gandesti ca IADUL SUNT CEILANTI

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu zic sa nu iti pese cu cine vorbesti daca simti ca minti. Inseamna ca, in sinea ta stii cum e acea persoana. De ce sa minti? Apune ce vrei fara sa iti pese.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai in anumite situatii e bine sa te prefaci in altcineva cand joci un fel de rol de actorie si astea ca sa iiti intri in personaj dar in viata reala de ce ai vrea sa faci asta? sa te prefaci in cineva care nu esti, e mai bine daca esti tu insuti cum esti tu cu bune su cu rele fiecare are defectele lui pana la urma nimeni nu e perfect e practic imposibil, imperfectiunile te fac ceea ce esti tu.

| MessAndOrder a răspuns:

Daca nu le faci pe plac, risti sa nu te integrezi...stiu, e greu sa suporti asa ceva cand nu te consideri un om superficial.

| TeoSpy3 a răspuns:

Eu sincer cred ca nu este bine sa iti schimbi atitudinea pentru ca daca le faci pe plac lor in primul rand s-ar putea sa nu te simti tu bine si in al doilea rand pana la urma intr-un fel sau altul va iesi la iveala cine esti tu cu adevarat si oamenii respectivi s-ar putea simti tradati de faptul ca te-ai comporatat ca altcineva si ei nu au stiut. Plus ca oamenii te vor placea mai mult pentru ceea ce esti decat pentru ceea ce nu esti. Deci COMPORTA-TE NORMAL SI FII TU INSUTI!