| HEROINAhero a întrebat:

Cand merg cu trenul, am nevoie de carnet pentru reducere, dar problema este daca eu am nevoie de numarul matricol, pentru ca anul trecut il aveam trecut pe bilet, acum ca am trecut a 9a, eu nu mai am numarul matricol in carnet.

4 răspunsuri:
| EarsOfAFox a răspuns:

Trebuie sa fie in primul rand vizat/stampilat in anul scolar curent de catre secretariat. Du-te la secretariat si iti vor trece acolo tot ce trebuie pe el.

http://booksforall.ro/......aliu_1.jpg

In stanga e important sa ai stampila/viza pe anul curent. De regula, pe clasa a IX-a se primesc carnete noi, asa ca ar trebui sa le aveti cam toti. Du-te oricum la secretariat cu el ca sa-ti spuna sa-l completezi ca lumea cu ce trebuie.

| Celentano1 a răspuns:

Nu cred ca este nevoie de nr.matricol.Necesar este sa fie stampilat, semnat si vizat la zi!winking

| HEROINAhero explică (pentru Celentano1):

Aa...eu nu am poza si nu am stampila, dar am viza pe spate si semnatura adica..sa semneze parintele notele sau semnatura dirigintelui? nu le am cu din astea.

| Celentano1 a răspuns (pentru HEROINAhero):

Iti pui o poza (ca fara ea nu il face) si te duci la secretariat sa ti-l semneze.(nu trebuie sa fie semnat de parinti.)Doar stampilat de liceul la care esti si vizat la zi.(Din moment ce il duci la secretariat "cu poza" il duc iei la diriginte il semneaza iti trece iei nr. matricol, si il vizeaza. dureza cateva min.)