| anonim_4396 a întrebat:

Cand o fata se marita, cam cat de bine ar trebui sa stie sa gateasca? ce feluri de mancare, asa minimum?

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Si daca zic da? Ce crezi ca eu am nevoie de menajeră sau majordom?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Epurasuuuuuuuu exagerează să știi! Eu gătesc că-mi place, e o pasiune, dar nu cred că-i musai sa stii chiar toate specificate de el, pentru inceput. Se învață pe parcurs. Toate se învață.

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Pe vremuri era o aberatie cum ca trebuie sa fii fata mare ca sa te mariti... restul se invata pe parcurs laughing
Dar in ziua de azi, daca e normal sa stii deja cum se da morcovul prin razatoare, mi se pare normal sa stii sa faci si ardei umpluti! Parerea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciorba de perisoare, supa de galusti, sarmale in foi de vita, gulas de vitel, musaca, cozonac si cremsnit... pana nu le stii pe-astea n-ai de ce sa te mariti! laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Înseamnă că eu trebuie să-mi mai găsesc doar "alesul". Mâncarea asta "înșiruită" de tine e ușor de făcut. Numai atat? Dacă știam că doar atat trebuie...mă grabeam si eu la măritiș laughing!

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Esti tocmai buna de maritat! Sa speli vasele si rufele stii? love struck