| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cand popii pun muzica religioasa sau fac slujba cu difuzoarele la maximum, nu e deranjare a linistii publice?

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu, ca acopera manelele. laughing

| Freya1 a răspuns:

Păi e de la 8 maxim la 12 o data pe saptamana sau de sărbători.
Dar cei cu muzica lor mai ales vara repeta zilniv de dimineata pana seara.Ca sa nu mai spunem ca se îmbată si drogheaza, se bat si fac tampeni.

Răspuns utilizator avertizat
| Zuzu1991 a răspuns:

Asta e la mici copii, in general chestia asta se intampla la ore in care nu se prea aplica
DAR
a fost caz REAL in Bucuresti, cu nustiuce biserica, cu regim IMBECIL de manastire, la care se batea toaca in fiecare dimineata la ora 4 si se faceau reclamatii in draci si MUILITIENII veneau, se scarpinau pe ceafa si nu faceau nimic, ca nu aveau curaj
iar, IN AFARA CE E ILEGAL, ce ma deranjeaza cu adevarat e ca biserica, "vezi doamne" le pasa de enoriasi, cand de fapt asta dovedeste negru pe alb CA SE PlSA PE ENORIASI angry

Răspuns utilizator avertizat
| Zuzu1991 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dap, asa e, insa chestia de mai sus e imaginea bisericii in mijlocul turmei pe care ar trebui sa o conduca si de care isi bat joc... OFICIAL PE FATA

| mastadont a răspuns:

Normal că e. Numa să-i prind că imediat îi reclam, norocul meu că nu stau pe lângă vreo biserică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...ci e liniștirea gălăgiei publice. happy

| Sekim a răspuns:

Ținând cont că biserica este o ramura foarte importantă a statului, ramura ce ajuta la creșterea ratei de oameni prosti introdusa in scoli încă de când suntem copii sub numele de : religie, nu, nu este deranjarea liniștii publice. Sigur, este de înțeles de ce nu se cataloghează ca o infracțiune, de ce ai sancționa un om care te ajuta in mod direct, cu atâta impact?