| Mario1994 a întrebat:

Când scăpăm de coșmarul ăsta cu coronavirus? Sunt tot felul de știri, e prea multă panică. Presa râde de noi și manipulează lumea. E exagerat prea mult de tot cu măsurile și la tv, deja e aiurea tot cu astea. Când se termina? Când facem revoluție și omorâm tot guvernul, atunci scăpăm? Voi mai credeti povești despre coronavirus?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Nu, eu n-am crezut niciodată în povestea asta. Oamenii care au murit s-au sinucis. Nu e nicio boală. E balena albastră v2.

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Daca nu te-ai izola cum ai vrea sa fie stopata evolutia cazurilor? Doar cu masuri extreme stopezi nebunia asta, pana la vara e posibil sa scapam, dar in conditii de strictete.
Fa ceva productiv, ai netul la dispozitie,, vezi filme, stai cu familia, chestii d-astea.

| Freya1 a răspuns:

Nu e o vrajeala.E o boala precum pleomonia din care poti sa si mori.
Nu trebuie sa faci revoluție, trebuie sa stai in casa daca nu ai de facut ceva urgent si nu se va extinde.Ce trebuie sa înțelegi si tu si alti e ca nu trebuie să transmitem virusul de la unul la altul pentru ca rata de mortalitate a început să crească și la noi si daca tu te revolti si nu ti cont de indicatii vei fi responsabilă pentru îmbolnăvirea si moartea multor oameni si nu cred ca asta vrei.
Nu mai suporți televizorul nu te mai uita, dar tine cont de lege pentru ca daca nu in curând va iesi armata pe străzi si daca nu vei sta cuminte te cam rup pe genunchi.Momentan legea e blândă, ii amendează pe cei ce trebuie sa stea in carantină daca ies, pe noi astea sănătoși ne sfătuiesc cu binisoru sa nu ne mai plimbam aiurea da in curand vor avea voie sa ne mitralieze.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu n-am văzut persoană mai panicată ca tine laughing.

| Nemessys a răspuns:

Maxim pana in vara.

| Mario1994 explică (pentru Nemessys):

Trist! Pana atunci lumea nu mai suporta. Dacă nu ai bani, locul de munca nu mai ai, rămâi cu foame și ce faci atunci?

| Jus7t a răspuns:

Https://media.giphy.com/media/YuJQdYbHztDnG/giphy.gif

Intră pe următorul link și uite te la tot, o să înțelegi mai bine despre ce e vorba.
Apoi, vezi că în descriere ai niște surse de unde poți să citești despre virus.
https://m.youtube.com/watch?v=wrBfw6Y55S0#

| UnderPressure a răspuns:

Tu nu te înțelegi bine cu tine. Mai întâi spui ca virusul nu există și că e o manipulare a presei și după aceea îl injuri pe un membru Să dea coronavirusul in el. laughing
Mai calmează-te, că nu stai în ploaie!