| totuldesprenaturasiaventura a întrebat:

Cand se da ora inainte sambata spre duminica sau duminica spre luni?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Ceasurile se dau cu oră înainte. Anul acesta, în noaptea de 28 spre 29 martie, ora 03.00 va deveni ora 04:00. Prin urmare, ziua de duminică - 29 martie 2020 - va avea 23 de ore, în loc de 24, adică „dormim mai puțin".Cu alte cuvinte daca erai obisnuit sa dormi duminica pana la ora 9 cand te vei trezi vei vedea ca nu e 9 ca e deja ora 10.

1 răspuns:
| danbnz a răspuns:

In noaptea de sambata spre duminca.