| GicaGigekGica a întrebat:

Cand se vor vota din nou partidele? Ce parere aveti, vor castiga tot cei de la PSD, eu cred ca dupa toate protestele astea lumea va merge la vot si va vota orice in afara de PSD parerea mea happy

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Salut!
Urmatoarele alegeri la care se vor vota (si) partide vor fi in datele de:
- 26 Mai 2019 (alegeri europarlamentare)
- 7 Iunie 2020 (alegeri locale)
- 29 Noiembrie 2020 (alegeri parlamentare)

E foarte greu de spus cat ar lua PSD. Sondajele se fac considerand o prezenta mica la vot, pentru ca la europarlamentare prezenta a fost de vreo 30% mereu. Eu cred ca prezenta la urmatoarele alegeri va fi in jur de 45%, iar PSD va avea cam 25% din numarul total de voturi.
Totusi, sa nu uitam ca si in 2015 au fost proteste mari, atunci de a fost incendiul de la Colectiv, atunci de au iesit multi oameni in strada si au cerut demisia lui Ponta si a fost criticat guvernul PSD. Totusi, dupa un an, oamenii tot nu au iesit la vot, iar PSD a luat 45%. Cum a aratat in presa internationala? "Romanii au reales partidul impotriva caruia au protestat cu un an in urma."
Proteste multe si masive nu inseamna neaparat prezenta mare la vot.

5 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Anul viitor se voteaza.
Daca va castiga PSD, inseamna ca romanii sunt de-a dreptul cretini, idioti.
Asa ar trebui sa fie, trebuie sa ai ceva dereglari la cap ca sa votezi cu grupul infractional organizat.
Doamne ajuta sa se trezeasca poporul roman si sa scapam de penali.

| Algo098 a răspuns:

Nu-ti fa probleme cu alegerile ca esti minor. Nu vad ca ceilalti sa fie mai buni. Daca erau mai buni, acum erau la putere. Asta e raspunsul corect: -Cine e mai bun, acela castiga! Am inteles ca au fost toti la guvernare cam aceeasi perioada de timp si nu-i recomanda aproape nimic nici pe ceilalti. Sper si am convingerea ca oamenii vor alege bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O mătură dacă candidează de la psd pe aia o votez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema este ca mare parte din cei care merg la voturi sunt persoanele mai in varsta care sunt usor manipulate de mass-media canalele Pro-PSD.
Atat timp cat noi, toti oamenii obisnuiti nu mergem sa votam (ca ni lene/nu ne pasa) se poate intampla orice.