| ForeHin a întrebat:

Cand și din ce motiv(e) ați strâns pentru prima dată pumnul(bătaie)?

Răspuns Câştigător
| AmeliaD a răspuns:

La mine e un raspuns amuzant, care e 100% adevarat, pe bune.
S-a intamplat la gradinita.Acolo fiecare copil putea duce o jucarie, sau mai multe, pentru toti copii.Am hotarat impreuna cu mama ca ar fi ok sa duc si eu cateva printre care si una care imi placea mie si ma jucam cu ea.Copii ceilalti stiau ca aia e a mea, si mi-o lasau.
Pana intr-o zi cand apare un alt copil care tocmai venise din Germania si il inscrisesera la gradinita, ajunge inaintea mea si i se pare interesanta jucaria aia, o ia sa se joace si el.
Eu ma duc la el si ii zic ca e a mea, si i-o iau din mana, jucaria.
El ia jucaria iar de la mine
Si eu nu mai stau la discutii si ii dau efectiv un pumn asa in fata, si dupa el vrea sa ma impinga dar intervine educatoarea
Dupa vreo' 2 luni a plecat iar in Germania si intamplarea face ca atunci cand s-a intors am fost colegi, in calasa a 3 a si a 4 a.

1 răspuns:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In copilarie cand ma bateam cu ceilati copii.