| anonim_4396 a întrebat:

Cand umbli pe strada, femeia trebuie sa stea in stanga sau dreapta barbatului?
Am auzit ca in dreapta, iar mie mi se pare ciudat, ma simt mai confortabil sa vorbesc cu ea daca e in stranga mea.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu conteaza unde sta. Multe se tin de mana cu amantul care e in dreapta tu ramai la mijloc si ea in stanga

| RAY a răspuns:

Mie imi place daca e in spatele meu ca sa arat tuturor cine e seful in casa, cum sa stea langa mine

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

In Campulung Moldovenesc, aia chiar sunt atat de incuiati, incat merg pe ideea ca barbatul e seful, si femeia e animal.

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Iti dai seama cata iubire si intelegere sunt in aceste ""relati""

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Se vezi cat de 'prospera' e toata zona... Mananca resturi, tin casa rece si pustie, se ingramadesc toti intr-o camera, etc.
Chiar n-am idee cum e in familiile lor, ca probabil toata lumea sta cu ochii pe pereti toata ziua, nu vezi pe nimeni afara, geamurile toate sunt inchise... E foarte dubioasa zona, dar barbatii sunt sefii acolo. Nu stiu cati termina liceul, iar o buna parte din fete raman insarcinate prin clasa a 8-a.

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

| AA1CK3D scuze de spam,ai dreptate,e trist,nu doar acolo si in mai multe regiuni din Romania,saracia, lipsa educatiei, religia care da puterea barbatului, societatea misogina, multe fete care se vad ca obiecte sexuale, nu vezi ca multe ofera doar vaginul lor atat, si dincolo, femei moderna ce ofera unui barbat ca sunt curios sa stiu

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Pai, pe langa rolul de casnica/mama, o femeie ok contribuie si ea financiar in familie, si ofera cel putin o parere pertinenta, aproape in orice domeniu e nevoie. Deci e un partener adevarat, pe banii ei, care participa la tot.
Alea "pe vechi" fac doar treburile casei, sau pentru cei care stau la sat, fac treburile de rutina inclusiv prin curte (scos/bagat gaini, vite, oi, capre, muls, dat de mancare), iar barbatul trebuie sa faca ce e mai greu fizic (construit, carat, reparat), dar trebuie sa aduca si niste profit din afara casei (se duce sa munceasca la padure, de exemplu). De aia era sef taranul clasic, pentru ca doar el putea stabili daca mai construieste o camera, sparge o soba, taie un porc sau vinde o vitica, si doar el putea sa munceasca pentru altii, deci numai el stia valoarea banilor. Plus discreditarea religioasa a femeilor, de care ai spus si tu.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ray eu recitesc intrebarea ta si la fel ca in alte ocazii, dai raspunsuri contradictorii WTF
In primele 2 randuri mi-ai scris despre faza ca barbatii se comporta prea superiori cu fetele ---> u luand apararea fetelor
In ultimele 2 randuri mi-ai scris ca Femeile moderne is vagaboante de 2 bani, fara valoare ----> U luand apararea barbatiilor
Si o concluzie? parere personala Hmmm? U de regula prezinti generalitati dar FARA A DA O CONCLUZIE, o parere personala, Ca si cum ai spune Nimic.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt neutru, nu fac generaliari, incerc sa expun ambele parti, nu exista nici un adevar totul este subiectiv

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Este bine sa prezinti faptele din punct de vedere neutru, insa la final este de asteotat sa iti dai parerea personala despre situatie. Ca de nu, raspunsul tau pare Zero., generalitati ce toata lumea stie, insa nu prezinti la sfarsit un punct de vedere -> iar intr-o conversatie punctul de vedere conteaza in definirea personalitatii persoanelor implicate.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am nici o parere personala

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Daca nu ai parere personala inseamna ca faci parte din "turma de oi" Poate constientizezi ca nu e ok cu ce se intampla in jurul tau, insa te ei dupa ceilalti. Deci la finalul zilei tot esti membru din turma respectiva. Eu gandesc diferit, si actionez diferit, stiu ca nu pot schimba parerea altora, dar prefer sa traiesc separat de turma.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Desi daca nu urmezi nici o idee de fapt urmezi turma foarte rationala afirmatie

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Important e sa o bagi pe ea prima, cand intrati/iesiti de undeva. Sa fie mereu inaintea ta, ca sa nu o pierzi.

| Celcestietot a răspuns:

Nu contează.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu conteaza unde sta

| Ana1687 a răspuns:

Nici eu nu știu dar sincer nu prea contează, nu prea se tine cont de regula asta, fiecare sta unde are chef in momentul respectiv

| SitedeHaine a răspuns:

Nu are importanta unde sta, important e sa fie!happy