| Claudia_3811 a întrebat:

Cand vreau sa pornesc calculatorul sta deschis doar 2 secunde apoi se inchide! Si tot sa trebuie sa il pornesc de vreo 10 ori pana sa stea deschis! Oare care ii problema? cu ventilatorul ala din blocul central?

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Posibil sa nu functioneze coolerul de pe procesor ("ventilatorul ala") si in cazul asta te sfatuiesc sa mergi la un service sa ti-l verifice si eventual sa-l inlocuiasca. Inainte de asta incearca sa scoti unitatea centrala din priza, apasa butonul POWER, baga la loc in priza si porneste-l. Uneori merge 'pacalit' in felul asta. Succes!

| Alex0795 a răspuns:

Asa am patit si eu. aveam culerul ars si a trebuit sa il schimb. daca nu e de la culer, reinstaleaza-ti windows-ul