| Catrice a întrebat:

Când vrei sa te ia somnul, atunci o privire peste o serie de întrebări de pe TPU rolling on the floor

Și întrebarea pe care o am [acum unii o sa se simta jigniți sau au impresia ca ma adresez lor]: de ce unii băieți/barbati după ce sunt refuzați încep sa înjure și jignească fetele/femeile la prieteni, cunoștințe etc?! De ce nu pot trece peste, gata, asta a fost bla bla?! Doare într-o relație ajungi sa destăinui respectiv sa faci lucruri intime care ar trebui sa rămână intre cei doi, nu sa fie împărțite lumii...

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da... nu e frumos sa citezi ce au spus altii :/

Si asta e... nu e mereu asa. Dar daca esti intr-o relatie cu cineva pe care nu il cunosti cu adevarat, ghinion.
Jignesc pentru ca sunt inconstienti si cam atat. E pacat ca barbatii sunt condusi de impulus sexual :/

| Celcestietot a răspuns:

Așa se dau ei mari cu noua "captură" :-)). Depinde de fiecare om în parte. Nu toți sunt la fel și crede-mă pe cuvânt.

| J0B0MAT a răspuns:

Când vrei să te ia somnul, arunci o privire peste o serie de întrebari de pe TPU și te prefaci că citești tot ce scrie acolo.
Bonus, întrebările care sunt puse pornind de la comentarii ale userilor, foarte interesante, care merită dezbătute pe larg.

| Dismally a răspuns:

Pentru ca unii baieti/barbati sunt niste cretini si nu ai ce sa le ceri.

| Bizon95 a răspuns:

Orice refuz al oricarei persoane (barbati, femei, NU CONTEAZA) produce dezamagire, asta poate produce furie, iar furia duce la diverse reactii in functie de cat de "educat" (a se citi needucat) e respectivul

nu am intentionat sa, sun ca Yoda (fear leads to the dark side) dar, deh

poate ti se pare ca numai la barbati si numai in rrominica (i cu multa intentie), dar si la femei, se intampla sa se razbune... aaaa... RAU!
in romaneste: scena de gelozie clasica cu vitriol (acid sulfuric, care se arunca pe fata)
in engleza: "Hell has no fury like a woman scorned" (iadul nu are o furie egala cu o femeie dispretuita)

| RoCkKiD a răspuns:

E simplu, e un comportament de aparare. M-ai respins si m-ai facut de rahat, asa ca o sa reactionez in consecinta sa iti arat cine e masculul alfa.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Asa au fost "dresati" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apreciez.
Da,s-a mai legat de comortamentul tau sau caracter, imi e sod de Ray ca nu-si da seama ca are uneori un comportament de rahat de aia te comporti si tu farã lipsa de respect cu el. Si aici vorbesc in general nu neaparat de el.Dar poate e atasat de tine, sa compleze atatea intrebari despre tine...

Pentru ca nu isi au modele "masculine", nu ii poti condamna, sunt ca niste fete/femei care nu stiu sa se comporte feminin, nu e in caracterul lor, deoarece nu au avut modele dupã care sa se ghideze... cred.

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Eh, îmi place să-l vad cum se aprinde uneori rolling on the floor
Și acum am văzut ca adminii au șters o parte din ce am scris... amuzant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"de ce unii băieți/barbati după ce sunt refuzați încep sa înjure și jignească fetele/femeile la prieteni, cunoștințe etc?! "
Din frustrare.

"De ce nu pot rece peste, gata, asta a fost bla bla?! "
Pentru că sunt oameni slabi.

Cât despre Ray, nu-i mai băga în seamă ieşirile, ignoră-l pur şi simplu, eu aşa o să fac de acum încolo. Orice i-ai comenta, imediat se atacă aiurea.Nu cred că se va schimba prea curând.(Ray, sper să nu spui că şi acum te bârfesc)