| QueenOfLeon a întrebat:

Care a fost cea mai importanta lectie de viata pe care ai invatat-o?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa nu crezi niciodata in nimeni, sa incerci mereu si daca ai pierdut de un miliard de ori

| Freya1 a răspuns:

Daca vrei sa fi cat de cat ok in viata pune-te pe primul loc.
Nu accepta in viata ta un om ce nu vrea sa faca compromisuri pentru tine.
Succesul inseamna sa mergi din esec in esec dar sa iti pastrezi entuziasmul.
Nu avea incredere pe deplin in nimeni.
In viata toate se fac pe schimb si nimeni nu iti da de gratis.

| EcceHomo a răspuns (pentru Freya1):

Eu am dat de multe ori pe degeaba.happy

| Freya1 a răspuns (pentru EcceHomo):

Nu ma refer la bani.
Prietenia se da la schimb, iubirea se da la schimb, ajutorul se da la schimb, sprijinul se da la schimb.Mai devreme sau mai tarziu, mai putin sau mai mult tot platesti pentru ce primesti.
Pana si la mama ce ti-a dat viata pentru asta o rasplatesti prin respect, iubire si ajutor la batranete chiar daca iti cere sau nu.E de bun simt si asa functioneaza.
Ca uni o duc pana in pragul nesimtiri asta e partea a doua.

| GoldenZenith a răspuns:

Eu sunt singura persoana care ma iubesc 100%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să nu acționezi condus de primul impuls; gândește-te de mai multe ori înainte să faci ceva. Să ai onoare.

| Jannah a răspuns:

Sa inlocuiesti iubirea cu banii.