| Alexandru58 a întrebat:

Care a fost cea mai lungă perioadă de timp pe care ai necesitat-o ca să-ți "refaci" sufletul în urma unei relații?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Eh nu zic că nu am trecut peste. Să zicem că până atunci sufletul meu nu era refăcut, era incomplet și spart, însă atunci mi-a fost extrem de bine, deci în momentul ăla sufletul meu a fost refăcut. Trec destul de repede peste lucrurile care m-au dezamăgit tare însă asta nu înseamnă că sufletul o duce bine. A trecut juma de an cam așa.

31 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu știu cât de refăcut e.

| Alexandru58 explică (pentru T0T):

Cât timp a trecut?

| Alexandru58 explică (pentru T0T):

În ceea ce mă priveşte a trecut puțin mai mult, dar timpul nu mi-a fost de ajutor. De asta am întrebat de perioadă, poate chiar e nevoie de un interval mare de timp ca să scapi de sentimente. Eu încă o iubesc şi văzând că nu o pot uita, aş vrea să încerc să repar ce am stricat cândva, pentru că relația s-a terminat în mare parte din vina mea. Dă-mi un sfat! Dacă fosta ta ar face ceva şi ți-ar arăta că încă te iubeşte, cum ai reacționa? Crezi că aş mai avea o şansă, deşi a trecut cam un an, dar ştiu sigur că e singură acum.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Saracul de tine, ce suferind ai devenit/

| T0T a răspuns (pentru Alexandru58):

Faza e că ea a spus de multe ori asta însă nu mai pot avea încredere în acțiunile ei. Dacă aș fi fost ea aș fi știut să repar lucrurile, mai ales dacă aș fi știut că mă iubește și ea și eu am fost cel care a greșit. Dacă încă crezi că te iubește fă ceva din suflet, tu trebuie să știi. Nu e ușor, însă nu trebuie să faci ceva foarte măreț material cât să fie din suflet. Ceva care să îi arate siguranța că o dorești numai pe ea.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Nu m-am schimbat din punct de vedere sufletesc doar că am avut momente când am dus-o bine, trebuie să recunosc. O fată care chiar te iubește poate aduce foarte multă fericire în viața ta. Doar imaginează-ți că te uiți la meciurile lui Arsenal cu ea.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nu trebuie sa amesteci placerile inimii, fotbalul si femeia nu trebuie sa se intersecteze niciodata,, oricum o femeie e geloasa pe echipa de fotbal intotdeauna!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Eu cred că trebuie să trăiți satisfacțiile vieții ca unul, să le împărtășiți. Asta înseamnă comuniune afectivă adevărată.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nu degeaba exista expresia 'suflete pereche'

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Or exista, nu zic. Dar așa ceva cred că e ceva rar.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Daca dupa acum te plangi... ce te faci la batranete?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Unde vezi că mă plâng? La bătrânețe va fi prea târziu. Acum e momentul în care se mai pot întâmpla lucruri, acum e momentul în care mai poți spera.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Cum zici tu,, hai ca incepe El Clasico,, vedem cine fura mai mult, Realul sau Barca

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Mda...În momentul de față la asta sunt cele mai bune rivale.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Prea aroganti astia de la Real, daca ii executa Suarez nu se supara absolut nimeni!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt neutru. Nu mai suport niciunul dintre cluburi.

| Alexandru58 explică (pentru T0T):

Mulțumesc pentru sfat. O să fac tot posibilul să îi demonstrez ce simt, sper să nu fie prea târziu pentru a schimba lucrurile, sper să mă ierte...

| Alexandru58 explică (pentru Drimmero):

Prietene, eu mă uitam de fiecare data cu prietena mea la meciuri. Nu cred că era mare microbistă, dar pentru că urmărirea meciurilor era o activitate plăcută pentru mine, o făcea şi ea. Asta înseamnă iubire, acceptarea plăcerilor partenerului. Deci, nu explodează nimic dacă se intersectează.

| T0T a răspuns (pentru Alexandru58):

Încearcă, în momentul ăsta nu ai nimic de pierdut.

| Drimmero a răspuns (pentru Alexandru58):

Foarte frumos atunci!

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ce meci incins,, ce le-a facut-o Messi, a dat de pamant cu apararea lor

| T0T a răspuns (pentru Alexandru58):

Eh nu zic că nu am trecut peste. Să zicem că până atunci sufletul meu nu era refăcut, era incomplet și spart, însă atunci mi-a fost extrem de bine, deci în momentul ăla sufletul meu a fost refăcut. Trec destul de repede peste lucrurile care m-au dezamăgit tare însă asta nu înseamnă că sufletul o duce bine. A trecut juma de an cam așa.

| Clorox a răspuns:

Am trecut repede foarte usor, am avut prieteni langa mine, lucru care m-a ajutat foarte mult!

| deeeaqq a răspuns:

2 luni și ceva thinking

| ShaOfHatred a răspuns:

Pai cam 3 zile. Gen in timpul ala nu am avut chef de nimic, dar in timp ma mai ganeam la relatia aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca oricine poate fi inlocuit. Impresia ca omul perfect a plecat din viata noastra pentru totdeauna este, exact, o impresie. Nu e nimic cert. Important este sa ne respectam pe noi insine si sa ne dam voie sa fim fericiti. Sa intalnim alti oameni, sa traim viata. Viata e atat de scurta, pentru ce sa ne-o pierdem in regrete si stari negative?!

Răspuns utilizator avertizat
| Daniel9988 a răspuns:

Eu din fericire nu am ajuns inca in ipostaza asta, deoarece am avut o singura partenera...si inca o mai am.Dar cred ca daca s-ar fi intamplat, as fi suferit mult.

| Mada1920 a răspuns:

3 luni.

| FloareaSoarelui96 a răspuns:

Mai mult de jumătate de an... and still counting.

| aAr0nFTW a răspuns:

12 zile

| DariaIoana2002 a răspuns:

Depinde..Adică depinde de cat de mult ai ținut la persoana cu care ai avut o relație...La mine de exemplu, a fost mai greu, dar cunosc persoane, care după doua zile deja erau cuplate deși ele ziceau ca au nevoie de foarte mult timp ca să-și revină după o despărțire.