| blueSky_3324 a întrebat:

Care a fost ultima ta carte citita? Intreb pentru ca vreau sa citesc si nu stiu ce. Astept recomandari.

Răspuns Câştigător
| oo4099 a răspuns:

Mandrie si prejudecata de Jane Austen:X

12 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Apa pentru elefanti-Sara Gruen

E din cartile alea..."delicioase", are un subiect ce se abate putin de la normal.

E vorba de un tip ce ajunge dupa moartea parintilor sa sara intr-un tren al unui circ, undeva prin 1930 si asa isi incepe o noua viata prin prisma universului circului.Se si indragosteste, uraste, sufera...se maturizeaza in timp.

Costa vreo 40 de lei.

| Tourniquet a răspuns:

Pe jumătate moartă de Kim Harrison.

| DdDiX a răspuns:

Imi place intrebarea tawinking.
Eu acum citesc "Sotia pilotului" de Anita Shreve.
Recent am mai citit si "Te voi revedea", " Si daca..." de Marc Levy.
Tu ce ai citit?

| blueSky_3324 explică (pentru DdDiX):

N-am mai citit de ceva timp... spre regretul meu. Cartile sunt hrana sufletului si nu l-am mai "hranit" de mult. Inger si demon, foarte complexa si dificila, trebuie "rumegata" putin, ultima carte

| DdDiX a răspuns (pentru blueSky_3324):

De cine este scrisa?

| blueSky_3324 explică (pentru DdDiX):

Dan Brown

| DdDiX a răspuns (pentru blueSky_3324):

Mersi:*

| oo4099 a răspuns (pentru blueSky_3324):

Ar trebui sa citesti si Codul lui DaVinci tot de Dan Brown...este in acelasi stil.
Ms ptntru fundita

| Musique a răspuns:

Îngerul păzitor-Danielle Steel.

| BlackRoseMary a răspuns:

Banuiesc ca ai citit Ciresarii, O lume dinpsaruta, Elevul Dima dintr-a saptea, Corsarul Negru, Regina Caraibelor, Sparatacus, Pasarea-Spin, In tinutul ingerilor de culoare, La Medeleni....asa ca ce zici de nu pic de sf gen the vampire diaries si lost?

| kitty00 a răspuns:

Buna intrebare; am citit winnetou si acum citesc Europolis.big grinbig grinhappy Insa daca mai vrei sa citesti : - singur pe lume;-aventurile lui oliver twist;-robin hood,-(poti sa citesti ceva de jules verne)

| Georgienita94 a răspuns:

In vreme de razboi de I.L.Caragiale si Ion de Liviu Rebreanu
Pe ambele ti le recomand sunt frumoase