| zilog a întrebat:

Care banca are cele mai mici comisioane din Romania?
De exemplu pentru administrare cont? / an
Asta ma enerveaza pe mine cel mai tare ca imi cere 50 lei asa aiurea.

Aveti vreo banca fara comisioane pentru administraare.
Eu as vrea un card de debit fara stresuri.

De exemplu daca nu mai am bani pe el un an de zile si nici nu mai fac tranzactii cu acel card sa nu imi zica sa le dau 50 lei asa aiurea ca asa vor ei.

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Banca Transilvania nu are comision pentru administrare cont.

| zilog explică (pentru Lioana):

Are 50 lei / an dar nu asta m-ar deranja cel mai tare ci mult mai importat pentru mine ar fi sa am 2 conturi unul pentru prostii site-uri de matrimoniale videochat si ate tampenii
nu stiu daca pot avea 2 card-uri diferite

| dinaprilie a răspuns:

Nu exista cu zero comisioane. De exemplu pa ing ( exp proprie ) administrarea contului/cardului in lei este echivalentul a doi euro. Tranzactiile intre conturi ing este zero iar catre alte banci in functie de comisioanele bancilor respective. DAR daca iti primesti salariu la ei pe cont si/sau ai cateva tranzactii pe luna atunci comisioanele sunt zero.

| CIaudiu a răspuns:

BT. Eu nu platesc nimic si bani imi intra ocazional. Acum cu terminarea scolii nu mai primesc nimic.