| TheStrategist a întrebat:

Care considerați că e scopul vieții?

9 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Sa ai bani /

| TheStrategist explică (pentru Lukasssz):

E important să ai bani, dar să trăiești doar pentru bani...

| oglindasultanului a răspuns:

Sri yantra

| DonEduardo a răspuns:

Gasirea pacii interioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supraviețuirea.

| TheStrategist explică (pentru anonim_4396):

De ce ar fi acesta un scop?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheStrategist):

Fiindcă acum este scopul primordial având în vedere situația tragica cu covid. Ogramada de tineri au murit de la covid, de mame, bunici, familii care au rămas cu traume și lista continua. Oricând în orice moment poți muri chiar într-un accident rudier de ex, vine unul beat la volan, cocalar baga high speed și continuarea o ști tu, acesta este doar un exemplu, sunt mii de exemple dar cel fundamental este chiar haosul în care trăim acum. Da, știu. nu ți s-a întâmplat ție, nu ai avut deces a cuiva drag în familie, dar oricând se poate întâmpla, și la mine s-a întâmplat.cu maica-mea anul trecut, am rămas singur.
Mort dacă ești nu cred ca poți avea un țel în viata, asa ca supraviețuirea consta în cele menționate mai sus, apoi restul vine de la sine; fericirea, împlinirea, banii, statut social, și asa mai departe. Uite ca Robin Williams avea totul, dar avea depresie și s-a sinucis! Mai exista acum? Nu mai exista, rămâne isto' atâta tot pentru omenire. Conta supraviețuirea? Evident! Nu mai se sinucidea.
Sper sa fi mulțumit de acest răspuns. Nu este prea amplu dar am dat câteva exemple concrete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mântuirea sufletului.

| KinderPingui a răspuns:

Sa fii fericit