| FreddieM a întrebat:

Care credeti ca e mai interesant, Quora sau TPU?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă întrebi, depinde ce te interesează.

| FreddieM explică (pentru sadrian46):

Ma refeream in ansamblu, asa la doua aruncaturi de ochi.

| sadrian46 a răspuns (pentru FreddieM):

Cele două au scopuri diferite.
Quora este de informare generală. Și Yahoo are așa ceva.
TPU tinde să facă conexiuni personale, în probleme private, ajutor emoțional, etc. deci cu totul altă orientare. Fiecare cu intenții diferite.

| FreddieM explică (pentru sadrian46):

Bun. Si acu revin la intrebare. Care iti trezeste mai mult interesul, adica pe care-l preferi mai mult sau altfel, pe care din astea doua situri iti petreci mai mult timp? Intrebarea are ca scop sa aflu preferintele celor celor raspund, fara multe filozofii. Mersi

| sadrian46 a răspuns (pentru FreddieM):

Tepeu. Nu mă lasă robotul cu majuscule.

| oglindasultanului a răspuns:

Q e mai bine organisat, are mai multi useri, si nu prea conteaza cat de recenta este o intrebare pentru a fi bagata in seama. Aici se scrie la zi, acolo se discuta la catgorie.

| mastadont a răspuns:

Quora.