| simplegirl2 a întrebat:

Care credeti ca e singurul lucru care poate aduce fericire si implinire in viata?(nu ma refer la lucrurile materiale)

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iubirea celor dragi, plimbarea, satisfacerea pasiunilor

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Am uitat de sanatate

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred ca exista nimic atat de important, si de deosebit.
Cliseele scrise de colegii de mai sus, sunt lucruri ce sustin normalitatea. Eu unul sunt mai arogant, pretuiesc normalitatea, dar nu pot fi fericit si implinit, cu ceva ce am dintotdeauna.
Poate intemeierea unei familii ar fi o sursa de fericire si implinire, dar nici cu aia nu stai potolit, ca te uiti la copii, si vrei sa-i "impingi" cat mai sus.
Deci, doar mari juana te poate face fericit si implinit, dar nu tine pe viata.

| Freya1 a răspuns:

Sanatatea si iubirea in afara de cele materiale cum ar fi o casa pentru care mi-as dona un rinichii laughing

| OldSoul a răspuns:

Avand in vedere ca ai tinut sa precizezi ca nu te referi la chestii materiale, ramene iubirea pe locul 1, si sanatatea (ar trebui sa fie) pe locul 2.

| Doub a răspuns:

Banii
#fktherules

| mentholinks a răspuns:

Difera de la un individ la altul. Unul se multumeste cu o imbratisare, altul are nevoie de tot tacamul.

| AC4S4 a răspuns:

Isus Hristos (cu toate ca nu e un "lucru").

| PersonajFictiv a răspuns:

Fericire si implinire cu un singur lucru nu cred ca se poate.
Iubirea fara sanatate iti aduce fericire?
Nu stiu sa iti raspund.

| HadesSs a răspuns:

Sexul happy

| simplegirl2 explică (pentru HadesSs):

Hmm...deci cand esti suparat, sexul te face totdeauna fericit!?

| HadesSs a răspuns (pentru simplegirl2):

Oxitocina este un hormon secretat în mod natural în timpul manifestărilor de afecţiune, cum ar fi relaţiile sexuale dar şi în când organismul eliberează oxitocină pentru atenuarea durerilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sanatatea mea si a celor dragi mie. Daca esti sanatos, le poti face pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea.
Și siguranța.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indeplinirea viselor, asta tine de fiecare. Nu include nici o persoanã sau lucruri, pur si simplu ce ne face fericiti sufleteste, adicã sa fim impliniti din interior.De nici o persoanã sau lucru pe lumea asta nu il poate da.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Sanatate, iubire, alcool.

| Logann a răspuns:

A, ai zis fara lucruri materiale. E ok sa fii sarac. Sa stii.

| alexfab33 a răspuns:

Liniste interioara

| Cantărețuiadului666 a răspuns:

Sexu e fericire garantata.