| RAY a întrebat:

Care credeti ca este cea mai buna meserie?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cea pe care facand-o, nu ai senzatia ca obosesti, dimpotriva.

| Wehrmacht a răspuns:

Preot.Mama deci cu toate ca sunt ateu cred ca era mai bine sa ma gandesc de acum ceva timp sa devin preot.
Bai deci ar fi perfect pentru mine.Imi plac toalele negre, imi plac banii si deja mint fara sa vreau.
Uite ba' cati bani as putea face asa...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Meserie, sau ocupatie? big grin
Meseriile sunt bune aproape toate, atat timp cat clientul are nevoie mai mare de tine, decat invers.
Exemple de meserii: mecanic auto, electrician (auto sau nu), tinichigiu-vopsitor auto, instalator (de montat centrale si cabine de dus, chiuvete... nu la desfundat canale si wc-uri), meserias amenajari interioare (gresie, faianta, rigips, finisaje...) si alte meserii de genul.
Ca ocupatii nici nu stiu ce sa-ti recomand, fara studii esti trecator prin toate, cu studii depinzi de angajatori, iar daca iti deschizi o firma depinzi de clienti.
Eu am preferat dintotdeauna meserie + regim PFA, desi acum lucrez ca agent de paza (program foarte lejer, in jur de 800 lei in mana si stau degeaba), am refuzat sa lucrez intr-o firma de succes, stiind ca mi-e cel putin la fel de bine pe cont propriu, doar ca sunt la inceput si e mai greu cu investitia + ca nu sunt foarte cunoscut inca.

| AtateaConditii a răspuns:

Invitat secret la petreceri in scopul de a afla informatiile necesare pentru o anumita persoana. Poti sa manci si sa bei pe gratislaughing iti faci si prieteni noi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AtateaConditii):

DJ de petreceri private e echivalentul real la asta. Mananci, bei, iti faci prieteni, si esti si platit.
Trebuie insa un buget mare pentru inceput, pentru achizitionarea aparaturii audio, si efecte.

| Mussette a răspuns:

Ceea ce ti-ar placea sa faci. Atata timp cat faci cu placere, e cea mai buna meserie pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acea care iti place tie.

| Danişor a răspuns:

La altfel de intrebare depinde de tine nu mai tu poti raspunde....Depinde si de persoana big grin bafta in continuare!

| Stefan_Andrei_1997 a răspuns:

La intrebarea asta numai tu iti poti raspunde... La fiecare persoana le place diferite lucruri si activitati