| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este cea mai buna modalitate de a scapa de invidie?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Meditatia.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sa te maturizezi si sa nu mai fii cocalar.

| SilentRain a răspuns:

Sa o transformi în ambiție și sa te uiți doar la drumul tau

| StrongHeart a răspuns:

Pur si simplu sa fi axat pe domeniul tau,nișa ta,atat incat sa nu ai timp de astfel de lucruri.
Putinu ala al tau sa stii ca e al tau si ai muncit pentru el si sa iti doresti sa ai mai mult.
Depinde daca vorbim de lucruri materiale sau trasaturi de caracter,trasaturi fizice, invidie fata de prietenii unei persoana sau ce relatii are, etc.
Daca esti concentrat pe viata ta si sa ti-o imbunatatesti mereu, nu o sa mai ai timp de astfel de emotii, o sa fi prea ocupat cu lucruri mai importante.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Să ignori persoana-n cauză și să-ți vezi de viața ta.