| NoMusicNoLife a întrebat:

Care credeti ca este cel mai frumos oras din romania? De ce? Si care sunt obiectivele turistice ale orasului respectiv care v-au atras cel mai mult?

cat mai multe pareri plz :X

mersi:* fundalove struck

7 răspunsuri:
| marett16 a răspuns:

Deci:

-eu stau in Satu Mare.
-Satu Mare, obiective turistice:
1. turnul pompierilor
2.palatul administrativ
3.gradina Romei
4. centrul nou
5. centrul comercial Somesul.

Drobeta Tr. Severin
-Dunarea
-capul lui Decebal
-podul lui Traian

| funnygirl a răspuns:

Eu cred ca Sibiul :X mai ales centrul e ff fr nici nu zici ca esti in Romania si mai sunt de vizitat...:Turnul Sfatului
Muzeul Civilizatiei Traditionale ASTRA
Muzeul de Etnografie Universala Franz Binder
Parcul ASTRA
Catedrala Evanghelica
Biserica Ursulinelor
Casa cu cariatide
Biserica Romano Catolica
Catedrala Ortodoxa
Turnul Gros - Sala Thalia
Zidurile de Aparare ale Cetatii Vechi
Pasajul Scarilor
merita vizitatwinking

| pasatGeorge a răspuns:

Brasov este probabil orasul cel mai frumos din Romania si care atrage cei mai multi turisti straini. Mie mi-a placut in special datorita Poianei Brasov, un loc in care te poti relaxa in liniste, poti respira aer curat de munte si poti admira peisaje care iti taie respiratia. Daca iti perimite buzunarul, poti face si o calatorie cu elicopterul si apoi poti muri. Glumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sibiu - Hermannstadt

De ce?

Piata mare, Turnu Sfatului, Palatul "Brukental ", Catedrala Evanghelica, Peisajul Scarilor, Zidul Cetatii si Turnrile de Aparare,
Biserica Catolica etc :)

http://www.google.ro/......tp?/images

Zi-mi ca nu este frumos:P
Un oras-MEDIVEAL:x`

| micuta99 a răspuns:

Eu cred ca cel mai frumos este iasi.Este orasul studentilor, orasul cu nu stiu cite colini, cu vii, cu mult soare si cu multa lumina. Nu uiti niciodata ce inseamna sa urci Copoul, trecind pe linga Biblioteca si sa astepti tramvaiul 4 sau 8. Si sa simti mirosul teilor in iunie.
Sau sa vezi cetatea Galatei in departare. Funda?