| BlueByte a întrebat:

Care credeti voi ca este cea mai frumoasa zona din Romania sau din strainatate? Un obiectiv turistic? Unde a-ti vrea sa va petreceti o vacanta de neuitat?

Răspuns Câştigător
| Ionutzsa a răspuns:

Romania [ imi plac:
-Sighisoara
-Costinesti
-Cetatile dacice
-Transfagarasan
-Retezat
-Cimitirul vesel
-Castelul Bran
-Castelul Corvinilor [ Hunedoara ]
-Pestera ursilor, etc.

Strainatate [ vreau sa le vad]:
-Franta [ Paris - Catacombele Parisului laughing, Luvru, Turnul Eiffel]
-Ucraina [ Prypiat - Cernoballaughing]
- China [ Beijing -Marele zid chinezesc, Xian - soldatii de lut]
- Egipt [ Cairo - piramide, sfinx, Luxor - Valea Regilor ]
- Peru [ Machu Picchu ]
- Mexic [ Chichen-Itza, Teotihuacan - orase mayase ]
- SUA [ -> New York - Statuia Libertatii, Central Park, Empire state building; Marele Canion; Las Vegas; Los Angeles; etc]
-> Insula Pastelui happy

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Lacul Borrevannet din Norvegia. Un adevarat muzeu biologic al specilorhee hee

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sunt multe obiective turistice demne de a fi vazute in tara noastra, prefer Valea Prahovei cu statiunle respective, Rucar -Bran, Sighisoara, Transfagarasanul, Baia Mare-Mogosa, Cimitirul vesel din Sapanta. Nordul Moldovei cu salba de Manastiri merita deasemeni a fi vizitat, si nu in ultimul rand Delta Dunarii.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Zona Maramuresului este superba.La fel si Delta Dunarii. Din strainatate...as vrea sa merg la Chamonix, langa Mont Blanc.Si in Moscova si Sankt Petersburg.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Romania:
castelul Bran
Mamaia ( statiunea )
Poiana Brasov
Predeal
Transilvania
Hunedoara

Strainatate ( vreau sa merg happy )
Londra
Paris
Los Angeles ( malibu... )
New York
Sydney
Mexic
Atena si statiuni la mare

| madalina_8123 a răspuns:

Depinde de toane. De exemplu, mi-ar placea sa merg la munte atunci cand nu prea am chef de distractii, ci doar de relaxare. Un exemplu ar fi Durau (desi s-ar putea sa nu fie chiar curat, dar peisajele de la inaltime sunt suuuuper). Cand vreau sa ma distrez, prefer marea. Am observat ca in neptun e plaja mai curata si sunt si cateva locuri unde poti petrece noaptea.

| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a răspuns:

Ai putea veni in vizita la Piatra Neamt, judetul Neamt. Sunt multe locuri frumoase! Poti vizita si muntii Ceahlau.
Cat despre locuri din strainatate.ai putea incerca Praga sau Paris. Sper ca am ajutat!

| deathlord a răspuns:

Din tara presupun ca zona mehedinti-caransebes este cea mai frumoasa si neexploatata, de afara as recomanda Chile-Peru, din acelasi motiv.

| Alkatraz a răspuns:

Avem o tara foarte frumoasa, am vizitat: Maramuresul si am ramas uimit...