| adrianhasde a întrebat:

Care dintre voi este din Cluj-Napoca si ce fel de atractii turistice sunt in oras?

Răspuns Câştigător
| cioko19 a răspuns:

Buna Adrian!

Eu sunt din Cluj Napoca.

Biserica Evanghelica
Biserica Franciscana
Bastionul Croitorilor
Casa Matei Corvin
Cetăţuia
Gradina Botanica din Cluj-Napoca
Muzeul Naţional de Istorie a Transilvaniei
Palatul Arhiepiscopiei Ortodoxe
Palatul Banffy
Statuia Fecioarei Maria
Statuia lui Matei Corvin
Statuia lui Mihai Viteazu
Statuia Lupoaicei
Statuia Sfântului Gheorghe
Teatrul Naţional
Biserica cu Cocoş
Palatul Szeky

Baftabatting eyelashes!
:*

9 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu am fost saptamana asta, intr-un mic tur, am aterizat si prin cluj o zi. Nu sunt deloc impresionata. Pe langa "atractiile turistice" recomandate de cioko-la o parte am ajuns si eu-, da-mi voie sa iti recomand fast-food-ul chinezesc din piata unirii (parca, unde sunt fantana si statuia lupoaicei). Mancare buna, insa nu iti lua sosul de chilli, nici daca scrie dulce pe el!

| psiholoaga a răspuns:

Cioko, am pus o intrebare in care ceream, ca si adrian, detalii despre orasele prin care ajungeam. Nu aveam cum sa stiu ca esti din cluj. Hashe mi-a facut o oferta de intalnire in sibiu, dar din pacate nu am mai ajuns acolo. In focsani m-am intalnit cu o prietena de pe TPU, in rest, nu am avut doritorilaughing

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sa iti iei neaparat ceva de mancare de la fastfood-ul de langa Galeriile Fortuna (care-s langa euforia), din piata muzeului.

| cioko19 a răspuns:

Psiholoaga..de ce nu mi-ai zis ca vi? waiting eiiiiiiiiii...

| cioko19 a răspuns:

Imi pare rau @psiholoaga. Nu am vazut intrebarea ta. Daca as fi vazut-o, te-as fi ajutat cu placere si pe tine :d.

| Swabia a răspuns:

Cluj Obiective turistice:
Universitatea Babeş-Bolyai
Bastionul Croitorilor
Biserica Calvaria Mănăştur
Biserica-cetate Reformată
Biserica Piariştilor
Biserica Sf. Mihail
Casa Matei Corvin
Catedrala ortodoxă
Complexul franciscanilor
Grădina Botanică
Muzeul de Artă
Muzeul de etnografie - Clădirea Reduta
Muzeul de farmacie
Muzeul Naţional de Istorie a Transilvaniei
Primăria_Veche
Sinagoga neoloagă
Statuia lui Matei Corvin
Teatrul
Teatrul maghiar
Primăria
Palatul Szeky
Prefectura
Cetăţuia
Biserica Sf. Petru şi Pavel

http://www.welcometoromania.ro/Cluj/Cluj_Lista_Obiective_r.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Eu nu sunt din Cluj-Napoca. Dar stiu ca in fiecare municipiu exista multe atractii turistice... Asa ca ai ce vizita in fiecare municipiu...

Pa-pa!

| AlexandraSimion a răspuns:

Bună Adrian. Îți recomand Palatul Bánffy, pentru mai multe informații și poze poți vizita http://undesamerg.com/viziteaza/Palatul-B%C3%A1nffy

| Oo_Smartwo_1982 a răspuns:

Ceva mai putin cunoscut si de catre clujeni, pentru relaxare si deconectare totala:
grota salina, 45 minute de relaxare

str. Cardinal Iuliu Hossu nr.12