| DenisaNicoletaG a întrebat:

Care e cea mai dificilă decizie pe care trebuie să o ia o persoană?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa isi dea viata pentru alta persoana care iubeste

| Plato a răspuns (pentru mgtow):

Nu are sens. Daca e o persoana pe care o iubeste, nu are cum sa fie o decizie grea, ci va zice "da" imediat. Daca trebuie sa se gandeasca la decizie, inseamna ca iubirea aia e indoielnica.

| floresdemayo a răspuns (pentru mgtow):

Și crezi că a-ți da viața pentru omul iubit, e o decizie dificilă, atunci când iubești cu adevărat? Eu cred că n-ar trebui să stai pe gânduri. Dacă faci asta, înseamnă că nu iubești suficient.
Eu inteleg prin "decizie dificilă", atunci când nu ești hotărât să faci un lucru, când încă oscilezi intre două lucruri/perspective...

| RAY a răspuns:

Sa isi dea viata pentru alta persoana care iubeste, Daca sa iti dai copilul spre adoptie, avortul, plecarea in strainatate departe de cei dragi

| Drimmero a răspuns:

Alegerea

| Andreeush a răspuns:

Cred că e atunci când decizi să păstrezi sau nu o sarcină.
Depinde de persoană.

| Hammurabi a răspuns:

Mă trezesc sau mai dorm juma' de oră...

| Nemessys a răspuns:

Daca sa se culce, sau sa se mai uite la inca un episod din serial.;(

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

E atunci cand te gandesti la sinucidere dar inainte de asta stai si te uiti la aceea funie care e legata de tavan si incepi sa te gandesti vreo 30 de minute daca e s-au nu o alegere buna daca e spre binele tau s-au nu, pentru ca tu da-i reset la amintiriile din viata ta la tot ce a fost bun s-au rau, atunci e cea mai dificila decizie pe care o pate lua cineva. https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu uita Dumnezeu te iubeste EL nu vrea ca tu sa cazi in pacat s-au mai rau sa patesti ceva, caci el te-a creat din iubire din iubirea ce o are fata de creatie.

„Să-l iubeşti pe Domnul Dumnezeul tău din toată inima ta, din tot sufletul tău, din toată puterea ta şi din tot cugetul tău, iar pe aproapele tău ca pe tine însuţi". El i-a spus: „Ai răspuns bine, fă aceasta şi vei trăi!" https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc

| deeeaqq a răspuns:

Mai bine nu răspund.

| Endoryus a răspuns:

Daca sa iti dai copilul spre adoptie sau nu daca are caracterul lui trenuletz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar crezi ca e una universala?

| Treachery a răspuns:

Depinde de persoana, nu?