| JustBlackNoGrey a întrebat:

Care e cel mai bun sfat pe care l-ai primit de la parintii tai?

Hai ca zic eu : Nu exista mese gratuite. Adica nimeni nu face ceva pentru tine, pentru binele tau doar asa, de 'ochi frumosi', ci o face pentru propriul castig. Treaba mea era sa aflu ce ii iesea individului din chestia cu care ma ajuta ca sa stiu daca e intelept sau nu sa ii accept 'masa'.

37 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

"Nu generaliza aiurea!"

| Drimmero a răspuns:

'Sa nu stie lumea cu ce te ocupi, sa oferi respectul tau tuturor si sa fii baiat cuminte'.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

"Sa nu stie lumea cu ce te ocupi"
Dar ce faci draga, trafic de copii?

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

E de fapt un principiu de-al meu, adica '' nu da din casa'', cam asa s-ar traduce, e o conotatie.

| Drimmero a răspuns:

Am mai primit un sfat sfant, sa ma las de fotbal, sa uit de sportul asta daca vreau sa-mi fie bine,, dar cu siguranta ca am sarit peste cuvantul lor, nu am putut sa renunt la ceea ce iubesc eu,, am facut sacrificii pentru acest sport, mi-am ratat multe trenuri ale vietii, dar nu regret o clipa/

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Aham. Dar acum pe bune, ca tot ai pomenit, cu ce te ocupi? Sunt chiar curioasa. (Nu trebuie sa raspunzi daca nu vrei.)

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Lucrez si eu ca un om normal, nu e cine stie ce, dar chiar nu conteaza sa ma expun aici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru justanotheruser99):

E timid saracul baiat, nu raspunde la intrebari de genul.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Bine, omule normal. Respect dorinta ta de a pastra totul in casa.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Drimmero):

Ai ratat mai multe trenuri ale vietii?! :o si unul era indeajuns de rau! daramite mai multe!

| Drimmero a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Mai conteaza? Asta inseamna sacrificiul pe care il faci pentru ceea ce iubesti!

| OldSoul a răspuns:

"In frana si in femei sa nu ai incredere"

Glumesc, voiam eu sa primesc asemenea sfat laughing

Probabil ar fi "Fa ceea ce-ti place".

| J0B0MAT a răspuns:

Du-te şi mai dormi.

| JustBlackNoGrey explică (pentru J0B0MAT):

Oo, de as avea timp si acum, ce bine ar fi! big grin

| justanotheruser99 a răspuns:

"Nu amesteca bauturile."
Glumesc. Am primit mai multe sfaturi bune, dar asta a fost primul care mi-a venit in minte.

| GoldenZenith a răspuns:

"Separa ți hainele când le bagi la spălat!"

| JustBlackNoGrey explică (pentru GoldenZenith):

big grin eu nu prea le separ nici acum rolling on the floor

| GoldenZenith a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Rău faci! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 15 ani cand m/am mutat singur mama mea draga m/a luat de labuta si mi/a spus asa " EU diseara plec si ramai singur. Depinde de tine daca vrei sa te duci la liceu si sa ai un viitor frumos, sa muncesti undeva la birou sau sa dai la sapa toata viata. E alegerea ta. " Nu am primit sfat mai bun pana in ziua de azi.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Timiditatea asta...
Poate e doar modest, dar de fapt... Rectific. Nu ii sta in fire laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Oricare ar fi motivul, mi se pare aiurit. Dar hei, cine sunt eu sa judec pe altii.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Aiurit ca nu ma expun si nu sunt in centrul atentiei? Pe ce lume traiesti?
bwhahahaha

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Imi provoaca scarba pentru ca imi aduce aminte de pitipoancele alea cu intrebari marete ca " de ce ma intrebi cati ani am? Cum ma numesc? " etc etc, de parca le/ai intreba cat de mari au balcoanele. Desi sa fiu sincer daca le/ai intreba asta ti/ar trimite poza direct thinking

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda... Ai dreptate.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

E dreptul tau sa ai o parere, dar nu trebuie sa fie neaparat corecta...
Pur si simplu, nu mi se pare comod sa ma justific eu in fata voastra cine sunt si ce fac.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

A spune cati ani ai sau cu ce te ocupi nu inseamna sa te justifici.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Si a nu spune cum se mai cheama asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma simt laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine faci tongue

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti 'pitipoanca'?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu prea sunt sigura ce si cine sunt.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreo tulburare de personalitate insotita de confuzie cronica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Probabil happy

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Pui pe 6 august 20 de lei pe Arsenal si apoi iei biletul si il parfumezi, sa vezi cum ti-ai revenit,, cand iti baga ai mei banii in geanta sau unde ii ai tu ascunsi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Pariez,fii convins de asta, nu doar 20, stii ca-s tampita big grin
Da, imi bag banii nu in geanta, ci in genti, am pus ochii deja pe doua happy
Mergem pe ceva derivate sa ne creasca cota?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-as da sfatul sa nu pui pe Arsenal niciodata, e imprevizibila echipa, dar uneori iti pare rau ca nu i-ai pariat cand fac meciuri magistrale, dar si cand pierd cu alde WBA...
Femeile parioare, in genti investesc ele)))))
Poti sa bagi pe goluri, penalty-uri, reprize, dar e riscant oricum pariul meciului in sine, dar sa mai bagi derivate.

Poti simplu sa-l iei solist sau sa-l joci GG, e pontul meu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Alaltaieri,am pus pe Steaua-Plzen GG si P 2, 5, cota 2, 70.Frumos,nu?
Am inceput bine sezonul, sa vad cum il termin big grin