| WhatheWow a întrebat:

Care e cel mai frumos lucru pe care l-ati vazut vreodata?

Răspuns Câştigător
| Aleqa a răspuns:

Iubirea.

32 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Lumea interioară unei fiinţe foarte speciale.

| WhatheWow explică (pentru NOname):

Pentru mine e greu sa ma gindesc doar la un lucru ca fiind cel mai, caci am atitea pe care le-as putea linistit pune pe un prim loc in frumusete.
Oricum, cred ca de moment e zimbetul fetitei mele; subiectiv bineinteles.

| NOname a răspuns (pentru WhatheWow):

Frumos...

| WhatheWow explică (pentru NOname):

Chiar ma intrebam acum, oare invatam sa apreciem ceea ce e frumos sau e in natura fiecaruia?

| NOname a răspuns (pentru WhatheWow):

Cred că e în noi (până şi un nou-născut zâmbeşte frumosului)...dar şi învăţăm pe parcursul vieţii...să deosebim frumuseţea adevărată de "gablonzuri".

| WhatheWow explică (pentru NOname):

Cred ca sintem foarte subiectivi atunci cind vine vorba de a cataloga frumosul; stii, cum se spune : "nu-i frumos ce-i frumos ci-i frumos ce-ti place" si cred ca aceste, sa spunem perceptii individuale te ajuta sa-ti faci o anumita impresie despre o persoana.

| NOname a răspuns (pentru WhatheWow):

Da, desigur, subiectivitatea este inevitabilă când vorbim de frumuseţe.

| WhatheWow explică (pentru NOname):

Atunci, aceasta subiectivitate inevitabila, crezi ca o poate avea, sa spunem si un critic de arta atunci cind ar trebui sa "eticheteze" anumite lucrari?

| NOname a răspuns (pentru WhatheWow):

Desigur. Numai într-o proporţie mult mai mică, acceptabilă, el având şi studiile necesare la care se poate raporta.

| andrei a răspuns:

Depinde de starea in care sunt.

| harciog a răspuns:

Nu stiu daca mai dadeam importanta la ce vedeam atunci, de fapt era un rasarit obisnuit, iesit din comun de obisnuit.Eram copil si m-am pulverizat cu tot ce simteam in neant.

| 4b a răspuns:

Nu vazui nimic frumos, trebuie sa-mi cumpar niste ochelarilaughing

| Gizăz a răspuns:

Un zâmbet. Dar naivitatea s-a dus de-atunci.

| WhatheWow explică (pentru Gizăz):

Eu totusi cred ca nu-i vorba de naivitate, chiar daca, consideri ca cel mai frumos lucru, un zimbet.

| Gizăz a răspuns (pentru WhatheWow):

Ummm... Nu știu dacă m-ai înțeles cum trebuie...

| Woodenpints91 a răspuns:

Moartea cu ochii

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam tot ce vad e frumos.

| Gizăz a răspuns (pentru anonim_4396):

Înseamnă că ești fumat mai mereu.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata seria de carti jurnalele vampirilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu inaca nu l'am vazut.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Ploaia.

| 4ndr33y a răspuns:

Nu-mi amintesc acum dar cel mai probabil ceva din natura, acum depinde si de gusturi, imi place natura. Stiu ca la un momendat m-a impresionat un fulger care a lovit in bloc, eu fiind la geam (lasand la o parte socul initial si piuitul din urechi) Sunt anumite fenomene in natura care sunt pur si simplu impresionante!

| WhatheWow explică (pentru 4ndr33y):

Si pe mine ma copleseste de multe ori frumusetea naturii si in special peisajele cu multe contraste.

| WhatheWow explică (pentru WhatheWow):

Da, ne cizelam aceasta perceptie, in functie de mediul in care traim iar mai tirziu in functie de ceea ce am invatat... e oarecum un proces care se desfasoara o lunga perioada.

| Delicacy a răspuns (pentru 4ndr33y):

Nu cred că mai este la fel impresionant când te loveşte pe tine.

| RamcolL a răspuns (pentru 4ndr33y):

Ala nu e frumos, ala e sublim

| 4ndr33y a răspuns (pentru Delicacy):

Si-a capatat respectul... laughing

| LittleSue a răspuns:

Si poate ca suna a cliche, dar cand vad batranei pe strada tinandu-se de mana, sau bunicute nonconformiste cu nepoteii lor, imi face ziua mai buna.

| 1Voineoska1 a răspuns:

Baiatul care mi-a furat inima! :X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:

| IngerG a răspuns:

Sunt multe lucruri frumoase pe care le-am vazut: artificii, zambetul iubitei, luminute de craciun, fantana muzicala, orase, lacuri sau rauri, natura toamna, iarna, primavara etc