| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai mare defect al României, în opinia voastră?

14 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Ca nu avem salariile mai mari si ca purtam masca, pe cand in alte tari nu se poarta. La noi este statul paralel.

| CostinAlamariu a răspuns:

Romania ca țara nu are defecte. Probabil te refereai la romani ca popor.
As zice ca singurul si cel mai mare defect, si singurul care conteaza cu adevarat, este faptul ca românii nu iau creștinismul in serios si nu traiesc cu adevarat o viata creștina si placuta lui Dumnezeu.

| suntserios a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Adica singurul defect al tarii este ca nu suntem inapoiati cu 100 de ani?

| CostinAlamariu a răspuns:

Ce trigger le-am dat la atei. Hehehe. ( •̀ᴗ•́ )

| suntserios a răspuns (pentru CostinAlamariu):

O victorie mare pentru un crestin impatimit...

| CostinAlamariu a răspuns (pentru suntserios):

Scopul creștinismului e sa ne scape de patimi. Normal ca orice crestin e impatimit. E ca si cum ai zice "pacient bolnav". De aia merge la spital sa scape de boala.

| raMLesS a răspuns:

@Heraclit
Da, fix asta e marele defect... Nu educatia, nu sistemul, nu veniturile sunt problema, ci ca nu crede lumea in Dumnezeu...
Cele mai slab dezvoltate tari cu cei mai prosti oameni si needucati sunt fix alea cele mai credincioase.

| Celcestietot a răspuns (pentru raMLesS):

Troleaza bro, nu iti dai seama laughing?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Insusi viata de aici din toate punctele de vedere.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In spitalele din Romania intri cu o boala si pleci cu sapte, o tara de rahat ramasa de la Ceausescu.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Ca nu mai are serviciul militar obligatoriu. Chiar scotea oameni din papuselele care se autonumesc baieti

| Meme10Meme a răspuns:

Prostia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut

S-ar putea să fie mai multe, dar eu zic ca cel mai mare defect este la populația care votează fără să aibă măcar habar cui oferă votul lor sau cunoștințe de bază în ceea ce înseamnă politică

Pe lângă asta nu prea avem oameni capabili cate să fie și dispuși să facă politică, asa ca ne alegem cu ce ne-am ales de la începuturile comunismului și până în ziua de azi

Cam asta e...

| Eisenheim a răspuns:

Cel mai mare defect al României,ca popor nu ca zonă geografică, este faptul că noi românii santem cinci minis, știți reclama? Asta e marele defect, ne,, mâncăm"unii pe alții